Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Köpek Aşı Program ı DRONCİT(KİST): Köpek 6 haftalık olduğunda , yukarıdaki antiparaziter tedavi (KİST;DRONCİT vd.) ile başlanır. KARMA (DHPL): Köpek 2 aylık( 8.hafta) iken Karma

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Köpek Aşı Programı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Köpek Aşı Programı

  DRONCİT(KİST): Köpek 6 haftalık olduğunda, yukarıdaki antiparaziter tedavi (KİST;DRONCİT vd.) ile başlanır.
  KARMA (DHPL): Köpek 2 aylık( 8.hafta) iken Karma (DHPL veya değişik isimlerle anılır) aşısının ilk dozu uygulanabilir. Böylelikle DİSTEMPER( Gençlik ), Enfeksiyöz Canine Hepatitis, Parvaviral Enteritis (Kanlı İshal), Leptospirozis gibi çok bulaşıcı ve ölüm oranı çok yüksek olan viral hastalıklara karşı korunmanın ilk adımı atılmış olunur.İlk aşılama % 70 gibi bir oranda bağışıklığı bir hafta gibi bir sürede sağlayabilmektedir.
  Karma aşısının 2. tekrarı 2-3 hafta aralıklarla yapılabilir. 2. tekrardan sonraki haftalarda, vücutta tam bağışıklık oluşmaktadır. İkinci aşının yapılma aralığı kesinlikle çok önemlidir. Tam bağışıklığın oluşabilmesi için hekiminizin verdiği tarihlere özen göstermelisiniz.
  Aşının türüne göre bazen karmanın 3. dozu da gerekebillir. Bir yaşından sonra,ergin hayvana sadece yılda bir kez yapılır.
  BRONCHİNE: Yavrularda, Karma aşısından 1-2 hafta sonra Bordetella brochiseptica isimli etkene yönelik uygulanabilir. 2.doz, 2-3 hafta aralıklarla tekrar edilir. Ergin hayvanlarda(1 yaş sonrasında) yılda bir kez uygulanır. Köpek çifliği, barınak, eğitim yeri, pansiyon gibi ortamlara köpek bırakılmadan en az 1 hafta öncesinde, risk grubu ortamlar olduğu için muhakkak yapılmalıdır.
  RABİSİN(RABİES): Kuduz virusüne karşı 3 aylıktan itibaren başlamak üzere, senede bir tekrarı zorunlu bir aşıdır.Zoonoz olması bakımından uygulmalara çok dikkat edilmeli, tekrar zamanlarına özen gösterilmelidir.
  CORANAVİRUS: 6-12 haftalıkken yavrulara 2-3 hafta aralıklarla 2 doz önerilir. Köpeklerin bir arada yaşadığı yerlerde özellikle önerilir.Erginlerde yılda bir kez tekrar edilir.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Köpek eğitim hakkında - köpek eğitiminde dikkat edilecek püf noktalar - köpeler nasıl eğit
 3. köpek ile ilgili şiirler, köpek şiirleri, en güzel köpek şiiri, köpek şiiri
 4. Yavru Köpek Fiyatları - Yavru Köpek Fiyatı nedir - köpek fiyatları
 5. Köpek Yıkama Makinası, İnanılmaz İcat, Köpekleri Yıkama Makinası Resimleri, Köpek Yıkama M
 6. Hareketli Köpek Gifleri- Dog Gifs -Hareketli Köpek Gifler-Köpek Gifleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri