Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Matematik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Endüstri , mühendislik ve ekonomi problemlerinin matematiksel çözümü konularında eğitim ve araştırma yapılır. TÜBİTAK , MTA gibi kurumlarda özel

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Matematik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Matematik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Endüstri, mühendislik ve ekonomi problemlerinin matematiksel çözümü konularında eğitim ve araştırma yapılır. TÜBİTAK, MTA gibi kurumlarda özel ve resmi fabrikalarla üniversitelerin araştırma labaratuvarlarında, çeşitli bankaların bilgi işlem birimlerinde çalışılabilir.

  Matematik Mühendisliği Programının Amacı : Matematik mühendisliği programı, endüstri, mühendislik ve ekonomi problemlerinin matematiksel çözümü konularında eğitim ve araştırma yapar Programda Okutulan Belli Başlı Derslerin süresi 4 yıl olup başta matematik olmak üzere bilgisayar, mühendislik ve sosyal bilimler alanları ile ilgili dersler okutulmaktadır. Öğrencilere, dörder hafta süren bilgi işlem, araştırma ve işletme konularında yaz stajları yaptırılmaktadır.

  Matematik Mühendisliği için Gereken Nitelikler : Matematik mühendisliği alanında çalışmak isteyen bir kimsenin matematikte ve fen derslerinde başarılı, araştırmaya meraklı, bir olayı bütün yönleriyle ele alıp, getirebileceği sonuçları birleştirerek sağlıklı bir çözüm bulabilecek düşünme yeteneğine sahip olması beklenir.

  Eğitim Süresi ve İçeriği: Meslek eğitiminin süresi 4 yıldır.
  Öğrenciler eğitimlerinin ilk iki yılı boyunca; Genel Matematik, Genel Fizik, Lineer Cebir, Analitik Geometri, diferansiyel denklemler, Olasılık, İstatistik, Ayrık Matematik, Mukavemet, Dinamik, veri analizi gibi matematik mühendisliğinin temel derslerini, üçüncü ve dördüncü sınıflarda Kısmi Türevli Diferansiyel Denklemler, Kompleks Fonksiyonlar Teorisi, Sürekli ortamlar Mekaniği, Cebir, Modern Analiz, Diferansiyel Geometri gibi ileri matematik ve mühendislik derslerini ve daha özel konularda çeşitli seçmeli dersler alırlar. Bunların yanı sıra Temel Fizik, Kimya, İngilizce, ekonomi ve İnsan Toplum Bilimleri konularında bazı seçmeli dersler ve Atatürk İlke ve İnkılâpları derslerini alırlar ve bitirme çalışması hazırlarlar.
  [g]
  Matematik Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Matematik mühendisliği bölümünü bitirenlere “Matematik Mühendisi” ünvanı verilir. Öğrenimleri sırasında aldıkları sosyal bilimler dersleri matematik mühendislerinin çalıştıkları iş yerlerine kolayca uyum sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Matematik mühendisleri iş yerindeki problemlere matematiksel çözümler getirmektedir.

  Matematik Mühendislerinin Çalışma Alanları : Matematik mühendisi ünvanını alan kimseler TÜBİTAK, MTA gibi kurumlarda, özel ve resmi fabrikalar ile üniversitelerin araştırma laboratuvarlarında, çeşitli kuruluşlarla bankaların bilgi işlem birimlerinde çalışabilmektedirler.

  Matematik mühendisleri;
  Kamu veya özel sektöre ait bankalarda, Sigorta şirketlerinde, Endüstri kuruluşlarında, Devlet İstatistik Enstitüsü, Milli Prodüktivite Merkezi gibi kamu kuruluşlarında, Bilgisayar yazılım şirketlerinde görev alabilirler.
  Endüstri ve bilgisayar bilimlerinin gelişimi matematik mühendislerinin iş bulma olanaklarını artırmıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Jeoloji Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Uzay Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Jeofizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Meteoroloji Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. İnşaat Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri