Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Radyoterapi Program ı – Meslek Tanıtımları Radyoterapi program ının amacı , kanser hastalıklarının tedavisinde onkoloji uzmanı doktorun yardımcısı olarak çalışacak elemanları yetiştirmektir. Radyoterapi teknikeri ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Radyoterapi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Radyoterapi Programı – Meslek Tanıtımları

  Radyoterapi programının amacı, kanser hastalıklarının tedavisinde onkoloji uzmanı doktorun yardımcısı olarak çalışacak elemanları yetiştirmektir. Radyoterapi teknikeri, resmi ve özel hastanelerin onkoloji klinikleri ve özel teşhis merkezlerinde görev alabilirler.

  Radyoterapi Programının Amacı : Radyoterapi programının amacı, kanser hastalarının tedavisinde onkoloji uzmanı hekimin yardımcısı olarak çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Radyoterapi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Radyoterapi programında anatomi, fizyoloji ve biyokimya gibi temel bilimlerle ilgili derslerden başka, bilgisayarlı cihazları kullanabilme becerisini geliştirici teorik ve uygulamalı dersler okutulur.

  Radyoterapi için Gereken Nitelikler : Radyoterapi programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, dikkatli ve sorumluluk duyguları güçlü, kapalı ortamlarda çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.
  [g]
  Radyoterapi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Radyoterapi programını bitirenlere “Radyasyon Onkolojisi Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Radyasyon onkolojisi teknikeri, kanser hastalığının teşhisi aşamasında bilgisayarlı tomografi çeker, hastanelerin onkoloji (kanser) servislerinde hastalara ışın tedavisinin planlamasında, uygulanmasında ve bilimsel araştırmaların yürütülmesinde hekime yardımcı olur.

  Radyasyon Onkolojisi Teknikerliği Çalışma Alanları : Radyoterapi teknikerleri resmi ve özel hastanelerin onkoloji kliniklerinde, özel teşhis merkezlerinde görev alabilirler.

  Sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler Sağlık Bakanlığının yataklı ve yataksız tedavi kurumları ile koruyucu sağlık hizmetleri veren kuruluşlarında, SSK, üniversite ve çeşitli kuruluşlara bağlı hastanelerde, özel klinik ve polikliniklerde görev alabilmektedirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Restorasyon Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Adalet Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Arşivcilik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Makine Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Muhasebe Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri