Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Satış Yönetimi Program ı – Meslek Tanıtımları Mesleğin İçeriği:Satışların yapılmasını planlar. Bunun için; müşteri gereksinimlerini saptama , yeniliklerden onları haberdar etme , şikayetleri din leme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Satış Yönetimi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Satış Yönetimi Programı – Meslek Tanıtımları

  Mesleğin İçeriği:Satışların yapılmasını planlar. Bunun için; müşteri gereksinimlerini saptama, yeniliklerden onları haberdar etme, şikayetleri dinleme amacı ile müşteri ziyaretleri yapar, Alınan siparişlerin zamanında yerine getirilmesini sağlar, Müşteri memnuniyetini belirlemek için çeşitli anket çalışmaları yapar veya yaptırır, Satış sonrası hizmetleri sağlar, Bilgi alış verişi için satış elemanları ile bilgi toplantıları yapar, Satışları denetler ve gelecek için yeni hedefler belirler.

  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Satış yöneticisi olmak isteyenlerin; Ekonomi, Sosyoloji, Psikoloji, Ticaret Hukuku, Muhasebe konularına ilgili ve bu alanlarda başarılı, İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilen, girişken, İkna yeteneği olan, Sorumluluk sahibi, Dış görünüşüne önem veren, temiz ve düzenli, Hareketli bir yaşamı seven ve seyahate engel bir hali olmayan kimseler olmaları gerekir.
  [m]
  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Çalışma ortamı değişkendir. Ofis içi ve dışı çalışma söz konusudur. Bürolarda sipariş listeleri çıkarma veya mali kayıtları tutma işlerini yürütenlerin çalışma ortamı sakindir. Sipariş alma, dağıtım veya mal teslimi gibi görevler seyahati gerektirir. Bu seyahatler şehir içi ve şehir dışı olabilir. Çalışırken insanlarla sürekli iletişim halindedirler.

  Satış işi, bilgiye dayalı olduğu kadar kişisel yetenek ve beceriye de dayandığından iş bulmada girişkenlik ve dışadönüklük çok önemli rol oynamaktadır.
  Bu meslek elemanları; kamu ve özel sektörde, bankacılık, reklamcılık-tanıtım, fuarcılık gibi alanlarda pazarlama planlaması, satış ve pazarlama denetimi gibi değişik görevlerde çalışabilmektedirler. Özellikle tanıtımla ilgili işlerde yarı zamanlı (part-time) çalışma da söz konusudur.

  Seyahati gerektiren işlerde daha çok erkek elemanların tercih edildiği, bayanların ise büroda yürütülen sipariş alma, planlama, reklam, mağaza içi satış, halkla ilişkiler gibi alanlarda istihdam edildikleri görülmektedir.
  Sürücü belgesi sahibi, yabancı dil ve bilgisayar bilgisi olanların iş bulma şansı daha yüksektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Bilgi Ve Belge Yönetimi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Kamu Yönetimi Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Maliye Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Diş Protez Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri