Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yönetim Bilişim Sistem leri Bölümü – Meslek Tanıtımları Devlet kurumları , sosyal güvenlik kurumları ve özel sektöre ait kuruluşlarda , Planlama , düzenleme ve geliştirme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Devlet kurumları, sosyal güvenlik kurumları ve özel sektöre ait kuruluşlarda, Planlama, düzenleme ve geliştirme ile sosyal verileri düzenleme ve geliştirme ile sosyal verileri düzenleme ve yürütülmesini sağlayacak elemanlar yetiştirilir.

  Eğitim Süresi ve İçeriği: Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde bir yıl İngilizce Hazırlık Programı, dört yıllık lisans öğrenimi olmak üzere toplam beş yıllık eğitimle bu mesleğin eğitimi verilmektedir. Ancak öğretim yılı başında verilen İngilizce Yeterlik sınavında başarılı olanlar veya üniversitelerin eşdeğerliğini kabul ettiği (son iki yılda alınmış olmak koşuluyla) TOEFL, TWE, IELTS, FCE, CPE (yabancı devletler tarafından yapılan İngilizce sınavları) sınavlarının birinde başarılı olduğunu kanıtlayanlar bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programından muaf tutulurlar.

  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Yönetim bilişim sistemleri uzmanı olmak isteyenlerin;
  Üst düzeyde matematiksel düşünme ve analiz yeteneğine sahip,
  Bilgisayara ilgi duyan,
  Bir işi planlayabilen,
  Başkalarını etkileyebilen,
  Dikkatli ve sabırlı kişiler olmaları gerekmektedir.
  [g]
  Mesleğin İçeriği: Hedeflere ulaşmak için kısa ve uzun dönemli planlar oluşturur, Yönetim bilişim sistemleri birimlerinde sistemin alt yapısını planlar, Sistem için gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler ve bunların teminine çalışır, PC bilgisayar sistemini ve gerektiğinde Network ağ sistemini kurar, Sistemlerin çalışması sırasında karşılaşılan sorunları ve eksiklikleri saptayarak, çözüm yolları bulur, Teknolojideki gelişmeleri izleyerek donanım ve yazılımları güncelleştirir, İşletmelerin veriminin artırılması konularında bilimsel çalışma yapar.

  İş İmkanları: Bilginin eskiye oranla daha kapsamlı olması, çağdaş yöntem ve araçlarla işlenmesi zorunluluğundan dolayı günümüzde bu bölüme giderek artan bir gereksinim vardır. Kuruluşlar varlıklarını sürdürüp gelişmek, kendileri ile ilgili bilgileri üretme saklama, planlama ve değiştirme işlemlerini hızlı ve sağlıklı bir şekilde oluşturmak için bu alanda gelecek bilgileri kullanma zorunluluğu duymaktadır. Bu nedenle mezunlar çeşitli işletmeler ve resmi kuruluşların bilgi işlem merkezlerinde sistem geliştirme birimlerinde, proje geliştirme bölümlerinde, yazılım şirketlerinde ve danışmanlık bürolarında görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Müzik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Mimarlık Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Su Ürünleri Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Felsefe Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri