Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Makine Resim ve Konstrüksiyon Program ı – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği: Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır. 1. ve 2. yarıyıllarda yoğunlaştırılmış teknik ağırlıklı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Makine Resim ve Konstrüksiyon Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Makine Resim ve Konstrüksiyon Programı – Meslek Tanıtımları

  Eğitim Süresi ve İçeriği: Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır. 1. ve 2. yarıyıllarda yoğunlaştırılmış teknik ağırlıklı teorik dersler, 3. ve 4. yarıyıllarda ise uygulamalar ve mesleki teknolojik bilgilerin verildiği dersler görülmektedir. Ayrıca yaz döneminde yapılan (2. ve 4. yarıyıl sonu) Endüstriye Dayalı Öğretim (EDÖ) adı altında staj söz konusudur. Eğitim süresince Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil gibi kültür derslerinin yanında Makine Resim, Mukavemet, Malzeme Teknolojisi, Statik, Dinamik, Matematik, Üretim Teknolojisine Giriş, Kalıpçılık Bilgisi ve Resmi, Kalite Kontrol, Hidrolik- Pnömatik Sistemler, Bilgisayar Destekli Tasarım, Elektrik Bilgisi, Makine Elamanları ve Konstrüksiyon, Fabrika Organizasyonu gibi mesleki dersler verilmektedir.

  Meslek İçeriği: Makineler ve bunlarla ilgili parçaların çizim öncesi inceler ve yapılacak işlemlerin sırasını belirler, Ölçümlemeyi yaparak, üretimi istenen parçaların imalat resimlerini hazırlar ve bunların detaylı taslaklarını yapar, üretim faaliyetlerini planlar, Gerektiğinde seçilmiş bulunan üretim metodunun yapılabilirliğini değerlendirir,Özellikle makineleme sırasında üretimi denetler, Yapılan işi işlem sırasında kontrole tabi tutar ve gerekli durumlarda düzeltmeler yapar, Belirlenmiş standartların uygulanmasını sağlar.
  [g]
  Mesleğin Gerektirdiği Özellikler: Makine Resim Konstrüksiyon Teknikeri olmak isteyenlerin; Temel bilimlere karşı ilgi duyan ve bu alanda başarılı (fizik, kimya, matematik) Şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneğine sahip, Tasarım ve çizim yeteneğine sahip, Başka insanlarla işbirliği yapabilmek için uyumlu, Düzgün şekil çizebilen, Alet ve makinelerle çalışmaktan hoşlanan, Sabırlı ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.

  Çalışma Koşulları İş İmkanları: Makine Resim Konstrüksiyon Teknikerleri, makine parçalarını üreten büyük fabrikaların teknik bürolarında, kalite kontrol ünitelerinde veya bunlara yakın yerlerde kurulan tasarım bürolarında çalışırlar. Büyük fabrikalarda çalışılan ortam diğer işyerlerine nazaran daha iyi donatılmış, bilgisayar destekli üretime uygun, istenilen ışıklandırma düzeneğine sahip, sessiz ve temiz ortamlardır. Çalışmalarını makine mühendisi gözetiminde yürütür, diğer çalışma arkadaşları ile de iletişim halindedir.

  Makine Resim Konstrüksiyon Teknikerleri kamu sektöründe (DDY Genel Müdürlüğü, MKE Kurumu, Belediyeler vb.) ve özel sektörde endüstriye yönelik alanlarda çalışabilirler. Özel sektörde büyük ve orta ölçekli işletmelerde istihdam edilenler endüstriyel tasarımcı ve konstrüktör olarak görev yapabilmektedirler. İSO 9001 kalite belgesi çalışmalarında makine çizimlerinin uygunluğunun sağlanmasında çalışabilirler. Edindikleri malzeme bilgisi ve teknik çizim becerilerinin iş piyasasında birçok alanda (otomotiv, inşaat gibi) kullanılması nedeniyle; üretim planlamacısı, satınalma teknikeri, kalite kontrolörü ve ısıl işlemci olarak kolaylıkla istihdam edilebilmektedirler.
  Ayrıca yine özel sektörde faaliyet gösteren Mühendislik/Müşavirlik bürolarında çalışabilirler.
  Kendi adlarına işyeri açma olanakları da vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adalet Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Grafik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Kooperatifçilik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Makine Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Makine Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri