Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hazır Giyim Program ı – Meslek Tanıtımları Program ın amacı , hazır giyim endüstrisinde çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektir. Hazır giyim program ında okumak isteyen

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hazır Giyim Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hazır Giyim Programı – Meslek Tanıtımları

  Programın amacı, hazır giyim endüstrisinde çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektir. Hazır giyim programında okumak isteyen bir öğrencinin, genel akademik yeteneğinin yanı sıra renk ve şekilleri algılayabilme, bir bütünün parçaları arasındaki ilişkileri görebilme, el ve parmakları ustalıkla, gözü ve eli eşgüdüm halinde kullanabilme yeteneğine sahip, ticaret ve ekonomi konularına ilgili, estetik görüşü olan bir kimse olması gerekir.

  Hazır Giyim Programının Amacı : Moda konfeksiyon programının amacı, hazır giyim endüstrisinde çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektir.

  Hazır Giyim Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Moda konfeksiyon programında temel disiplinler, temel sanat eğitimi, model çıkarma ve geliştirme, moda tasarımı, kup kesim, giysi teknolojisi, kostüm ve moda tarihi ile bilgisayar dersleri verilmektedir.

  Hazır Giyim için Gereken Nitelikler : Moda konfeksiyon programında okumak isteyen bir öğrencinin, genel akademik yeteneğinin yanı sıra renk ve şekilleri algılayabilme, bir bütünün parçaları arasındaki ilişkileri görebilme, el ve parmakları ustalıkla, gözü ve eli eşgüdüm halinde kullanabilme yeteneğine sahip, ticaret ve ekonomi konularına ilgili, estetik görüşü olan bir kimse olmalıdır.
  [g]
  Hazır Giyim Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Moda konfeksiyon programını bitirenlere “Moda Konfeksiyon Teknikeri” ünvanı verilir. Moda konfeksiyon teknikeri, bir hazır giyim atölyesinde, kadın, erkek veya çocuk giysilerinden birinin veya birkaçının seri üretimi ile ilgili işleri yapar. Önce üretimi yapılacak giysinin biçimini ve kumaşını, günün modasını ve ortaya çıkacak ürünün maliyetini göz önüne alarak belirler; giysinin çeşitli vücut ölçülerine göre seri üretimi için gerekli işleri planlar ve yürütür.

  Moda Konfeksiyon Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Moda konfeksiyon teknikerleri özel sektöre ait giyim atölyelerinde çalışabilirler veya kendileri özel atölye açabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çay Eksperliği Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Dericilik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Diş Protez Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Güverte Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Serigrafi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri