Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Otomotiv Program ı – Meslek Tanıtımları Otomotiv program ının amacı , karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların yapımı alanında çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir. Otomotiv Mezunları;

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Otomotiv Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Otomotiv Programı – Meslek Tanıtımları

  Otomotiv programının amacı, karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların yapımı alanında çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir. Otomotiv Mezunları; kamu sektörüne ve özel sektöre bağlı fabrikalarda ve tamirhanelerde çalışabileceği gibi, özel işyeri de açabilirler.

  Otomotiv Programının Amacı : Otomotiv programının amacı, karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların yapımı alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Otomotiv Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Otomotiv programında matematik, fizik, kimya, ekonomi gibi temel derslerden başka motor tekniği, taşıt tekniği, makine elemanları, taşıt frenleri, taşıt motor ayarları, fabrika organizasyonu ve bilgisayar programlama gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
  [g]
  Otomotiv için Gereken Nitelikler : Otomotiv programına girmek isteyen bir kimsenin matematik ve fizik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözünü eşgüdüm halinde çalıştırabilme yeteneğine sahip olmaları gerekir.

  Otomotiv Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Otomotiv programını bitirenlere “Tekniker” ünvanı verilir. Otomotiv teknikeri, motorlu taşıt araçlarının motor kısmının yapımı ve işleyişi konusunda çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Otomotiv teknikeri, fabrikalarda makine mühendislerinin gözetimi ve yönetimi altında planlanan işlerin yürütülmesini sağlar.

  Otomotiv Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Kamu sektörüne ve özel sektöre bağlı fabrikalarda ve tamirhanelerde çalışabileceği gibi kişi özel işyeri açabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aktüerya Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Arıcılık Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Halıcılık Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Türkoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Örme Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri