Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Elektrik üretimi , dağıtımı , sistem in bakımı , elektrikli aletlerin yapımı , elektronik sistem lerin tasarlanması ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Elektrik üretimi, dağıtımı, sistemin bakımı, elektrikli aletlerin yapımı, elektronik sistemlerin tasarlanması, elektronik ev ve tıp aletlerinin üretilmesi, haberleşme alanında telgraf ve telefondan uyduya kadar her türlü sistemlerin tasarlanıp geliştirilmesi ve bakımı ile ilgili eğitim ve araştırma yapılır. PTT, TRT, Aselsan, THY, Alarko gibi resmi ve özel kuruluşlarda, tıp elektroniği ile ilgili firmalar da ve bilgisayar sektöründe çalışılabilir.

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programının Amacı : Elektrik-elektronik mühendisliğinin amacı, kuvvetli (elektrik) ve zayıf (elektronik) akımlarla çalışan alet ve sistemlerin yapımı, geliştirilmesi, elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve sistemin bakımıyla ilgili eğitim ve araştırma yapmaktır.

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bu bölümde matematik ve fizik temel bilim dalları tabanı üzerinde elektronik, elektromanyetik dalga teorisi gibi haberleşme sistemlerine ilişkin dersler kuramsal ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Yaz aylarında staj yaptırılır.

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği için Gereken Nitelikler : Elektrik ve elektronik alanında çalışmak isteyenlerin üstün akademik yeteneğe sahip, matematik, fizik, kimya ve ekonomiye ilgili ve yetenekli, dikkatli ve yaratıcı kimseler olmaları gereklidir.
  [g]
  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Elektrik-elektronik mühendisi üretme, iletme ve dağıtmayla ilgili sistemlerin, projelerin yapılması, geliştirilmesi, kullanılması ve denetimi telgraf-telefon haberleşmesinden uydu optik haberleşmesine, enerji üretiminden mikroelektronik eleman, elektronik devre düzen ve sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretimiyle ilgili işleri planlar ve yürütülmesini sağlar.

  Mesleğin İçeriği: Elektrik enerjisinin; hidrolik, nükleer ve diğer kaynaklara dayalı üretimini yapar,Üretim noktasından tüketim noktasına kadar iletim hattının plan, proje ve uygulamasını yapar, Elektrik enerjisi üreten ve tüketen tesislerin proje, montaj ve işletmesini yapar, Haberleşme, endüstriyel, kontrol ve tıbbi elektronik cihaz ve ekipmanların tasarım, imalat, işletme ve bakımını yapar,Sayısal (mikroişlemci tabanlı) ve bilgisayar tabanlı sistemlerin tasarım, imalat, işletme ve bakımını yapar,Elektronik teçhizat sistemleri için bakım, işletme standartları, bültenler, teknik talimatlar, resimli şemalar hazırlar, Bu işler için gerekli işgücü ve maliyeti hesaplar,Danışmanlık eğitim-öğretim, yönetim ve teknik satış işlemleri yapar.

  Elektrik-Elektronik Mühendislerinin Çalışma Alanları : Elektrik-elektronik mühendislerinin büyük bir kısmı PTT, TRT gibi kamu kuruluşlarında, bir kısmı özel sektörde ya da serbest çalışmaktadırlar. Ülkemizde elektrik-elektronik mühendislerine duyulan gereksinme çok fazladır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uzay Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Fizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Yazılım Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. İnşaat Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri