Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Program ı – Meslek Tanıtımları Biyomedikal cihaz teknolojisi program ının amacı , tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakın ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programının Amacı : Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Biyomedikal cihaz teknolojisi programında matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri, elektrik devreleri, biyofizik, biyokimya, biyomedikal teknoloji, fizyoloji, genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları gibi dersler okutulur.
  [g]
  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi için Gereken Nitelikler : Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Biyomedikal cihaz teknolojisi programını bitirenlere “Biyomedikal Cihaz Teknikeri” ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.

  Biyomedikal Cihaz Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Boya Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Lastik Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Uygulamalı Takı Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri