Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Miraç Kandili Hakkında Bilgiler Miraç Kandili İle İlgili Kısa Bilgiler Miraç Kandili Nedir? Miraç ; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Son ve En Mükemmel peygamber olan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Miraç Kandili İle İlgili Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Miraç Kandili Hakkında Bilgiler
  Miraç Kandili İle İlgili Kısa Bilgiler

  Miraç Kandili Nedir?

  Miraç
  ; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Son ve En Mükemmel peygamber olan Peygamberimize, Mekke'den bir gece, Allah (cc) ’ın sonsuz kudretinin muhteşem eserlerini temaşa etmesi için önce Kudus'teki Mescid-i Aksa’ya, oradan da ötelerin ötesine yaptırılan haşmet ve hikmet dolu yolculuğun bütününe verilen isimdir.

  Miraç, inananların Allah (cc) ’a olan imanlarını ve Hz Muhammed (asm) 'a olan sevgi ve alakalarını pekiştiren bir sınav olmakla birlikte, Efendimiz Hz Muhammed (asm) için de Allah (cc) 'ın ikram ve inayetine mazhar olarak insanları hakka, iyiye ve güzele çağırma görevinde zorlukları aşması yolunda ona manevi ikramlarla dolu muhteşem bir yolculuk olmuştur.

  Miraç gecesinde inanlara farz kılınan ve Efendimiz tarafından mü'minlerin miracı olduğu söylenen namaz iki dünya saadetini elde etmemiz için verilmiş en güzel hediyelerden biridir. Miraç Kandili, Allah (cc) 'ın rızasını kazanmak için müsbet işler yapmamız ve nefis muhasebesi yaparak hatalarımızı gözden geçirmemiz için verilmiş nadide günlerden biridir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Miraç Kandili Nedir, Miraç Kandili İle İlgili Yazı
 3. Miraç Kandili İle İlgili Bilgiler
 4. Mirac Kandili, Mirac Kandili İle İlgili Hutbe - İstabul Müftülüğü
 5. miraç kandili bilgiler
 6. 2018 Miraç Kandili Ne Zaman - 2018 Miraç Gecesi Tarihi - Miraç Kandili 2018 - Miraç Kandil
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri