Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

öğretmen ne demektir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Öğretmen Ne Demektir Atatürk öğretmen olsaydı nasıl bir öğretmen olurdu? Atatürk öğretmen olsa nasıl bir öğretmen olurdu?
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  öğretmen ne demektir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  ÖĞRETMEN

  Öğretmen, genç bireylerin hayata hazırlanması ve başarılı olmasında en önemli faktördür. Eğitimin temel öğesi ve vazgeçilmez unsurudur. Bu nedenle öğretmenlik çok özel ve farklı bir meslektir. Öğretmen, sürekli kendini geliştiren, çevresini inceleyen, kendi gelişimi ve öğrencileri için gerekli bilgi kazanımlarını arttırmak için çevre olanaklarını en iyi şekilde kullanan kişidir. Öğretmen, birçok atasözünde olduğu gibi öğrencilerin eğitimi ve öğretiminde en etkin kişidir.
  Toplumumuzda öğretmenlik genelde herkes tarafından bir meslek olarak kabul edilir.

  İyi eğitilmiş bireyler yetiştirebilmek, bilgi toplumu olabilmek için hayatın bütün evrelerinde temel şart olarak bireylere sorgulamanın öğretilmesi gerekir. Eğer bireye sorgulama yeteneği kazandırılabilirse; Neden? Niçin? Nasıl? Niye? Soruları bireyin hayatı algılaması ve kendine yaşantısı oluşturmasında yardımcı olacaktır.

  Zira sorgulayabildiği ölçüde öğrenecektir.
  Çağdaş bir öğretmen, öğretmen rolü dışında, öğrencilerinin performansını(özel yeteneklerini) açığa çıkaran, öğrenme sitilini belirleyen, öğrencilerini eleştirel düşünmeye yönlendiren, onların yaratıcı düşünceleri için fırsatlar tanıyan, bireysel farklılıkları dikkate alan, öğrenmeyi öğreten, öğrencileriyle ve velileriyle iyi ilişkiler geliştirebilen, bilgilerini sürekli güncelleyebilen, topluma yön gösteren, yeterli alan ve mesleki bilgiye sahip, öğretmenlik misyonu ve vizyonunu en üst düzeyde tutabilen kişidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri