Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bir sabah bilgisayar ımı açmayı denedim ama olmadı sabit disk çökmüş. Ama içinde benim için çok önemli belgeler vardı bunları kurtarmanın yolu yokmu arkadaş lar.

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çöken sabit diskten veri kurtarılırmı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir sabah bilgisayarımı açmayı denedim ama olmadı sabit disk çökmüş. Ama içinde benim için çok önemli belgeler vardı bunları kurtarmanın yolu yokmu arkadaşlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. formattan sonra veri kurtarma?
 3. Format atılan bilgisayardan nasıl veri kurtarılır?
 4. Oracle veri tabanlı örnek projeler?
 5. Veri Kurtarma Programı Resimli Anlatım, Resimli Veri Kurtarma Programı Anlatımı
 6. PLC ile veri toplama
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

  Bir çok sebep sabit diskin cökmesine neden olabilir.Virüsler, ani güç kesintileri, yazılımsal yada donanımsa hatalar, kişiye ait hatalar diskinizin çökmesine neden olabilir.Sabit diskteki hatalar fiziksel, mantıksal ve hem fiziksel hem mantıksal olarak 3 kola ayıra biliriz.Sadede gelebilmek için bunların açıklamalarını yapmıyorum.  Harddiskinizde hasar neden oluşur ?

  Bir pikapta, pikap iğnesi plak yüzeyindeki oyuklara temas ederek sesi oluflturur.Sabit disklerde ise kafalar dönenplakalara değmez. Bunun yerine, plaka yüzeyine çok yakın bir şekilde, havada asılı durur. Bu plakaların yüzeyi manyetik bir tabakayla kaplıdır ve veriler, farklı yönlerde kutuplanmış küçücük mıknatıslarla temsil edilir. Veri, disk yüzeyiyle kafa arasında oluşan elektromanyetik alan tarafından toplanır (okunur).Herhangi bir sebepten ötürü, kafalar plakalara çarpacak olursa diskte tutulan bilgiler ciddi şekilde hasar görebilir. Bu hasar windows dosyalarından birinde yaşanırsa harddisk çöktü diye tabir edilen olay yaşanır.

  Silinen veriler nereye gider?

  Birçok insan, veri silindiğinde tamamen yok olduğunu düşünüyor.Fakat dosya silindiğinde sadece disk dizi-nindeki girişler silinir.Yani bu alan, diske dahasonra kopyalanacak dosyaların için boşalan olarak işaretlenir. Bunu bir örnekle açıklayalımgirdiğimiz veri şu olsun  10110010111100101111000101010010

  ve biz bunun bir kısmını silelim

  10110010111100101111000101010010

  görüldüğü gibi hala veri duruyor bunuz üzerine bir veri yazalım

  01110011111100101111000101010010

  görüldüğü gibi baştan silinen verinin bir kısmı hala hala duruyor kurtarma programlarda bu kalan veriyi bize getiriyorlar.Olay bundan ibarettir Bu durum diski formatladığımızda da geçerlidir.Bu maviyle gösterdiğimiz işleme “üzerine yazma” (overwriting) denir.

  Verilerinizin kaybını önlemek için?Kullanılacak yazılımlar ;  1)Cökme öncesi kullanılacak yazılımlar:Bu katagorideki yazılımlar diskin sistem ve veri alanlarını korumak için önlem alırlar.Disk dizinin bir kopyasını veri alanındaki bir dosyada saklayarak veride oluşan zararda bu yedeğin kullanılmasını sağlar.Böylece disk dizini yeniden yaratılabilir.Bunun için ücretsiz veri yedekleme programını veya bu ücretsiz yazılımı kullanabilirsiniz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri