Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

din i seboller nelerdir lütfen söyleyiniz. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın dini semboller nedir nelerdir dini semboller nelerdir? resimleri çevremizde bulunan dini semboller ve işaretler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  dini semboller

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar  Hint Dini Sembolleri

  * Lakşmi Yıldızı


  * Lakşmi Yıldızı, bir kompleks {8/2} yıldız figürüdür. Hinduizm\'deki sembollerden olan bu yıldız sembolü, tanrıça Lakşmi\'nin Aşthalakşmi, sekiz formu veya \"servet çeşitleri\"ni temsil etmektedir.  Hristiyan Dini Sembolleri

  Kelt haçı,
  Hristiyan haçı\'nın kesişim yerine bir halka eklenmesi ile oluşur. Keltik Hristiyanlık\'ın karakteristik sembolüdür, ancak kökeni Hristiyanlık öncesine dayanır.

  Halka ile birleştirilmiş haçların Hristiyanlık öncesinden gelen birçok türü bulunur. Sıklıkla Güneş haçı olarak adlandırılan bu tür haçlara pagan Kuzeybatı Avrupa\'da (İskandinav mitolojisi\'nde tanrı Odin\'in sembolüdür.) veya Pireneler ve İber Yarımadası\'nda rastlanabilir. Ancak Hristiyan haçı ile ortak bir köken ya da bağlantıya dair bir kanıt yoktur.  Petrus Haçı veya Aziz Petrus Haçı ters çevrilmiş bir Latin haçıdır. Bu sembolün kökeni Petrus\'un ters biçimde çarmıha gerilmesidir; İsa ile aynı şekilde çarmıha gerilmek için fazla değersiz olduğunu düşünmüştü ve bu nedenle ters biçimde çarmıha gerilmişti.

  Petrus\'un isteği üzerine baş aşağı çarmıha gerildiğini ilk bildiren kişi İskenderiyeli bilgin Origen\'dir. Bazı katolikler bu tür haçı, İsa ile karşılaştırıldığında değersizliğin bir sembolü olarak kullanmaktadırlar.

  Sıklıkla satanizm ile ilişkilendirilmiştir. Alistair Crowley sembolün lütufun tersi veya İsa\'nın lütfundan uzaklaşmak anlamına sahip olduğunu ileri sürmüştür.  İchtys (Yunanca: ἰχθύς, transliterasyonları: ichtys, icthys veya ikhthus) Yunanca \"balık\" anlamına gelen kelimedir. Kesişen iki yay parçası içeren bir sembolü tanımlamakta kullanılır, bu sembolün ismidir. Bir balığı andıran sembol, ilk Hıristiyanlar tarafından kullanılan gizli bir semboldü.  Budizm Dini Sembolleri  Svastika (Sanskritçe: स्वस्तिक ) veya Gamalı haç, tarih öncesi dönemlerden kalma sembol.


  Gamalı haç ismi Yunanca gama (Γ) harfine ve haç şekline (+) atfen verilmiştir. Svastika kelimesi Sanskritçe\'deki su (iyi) ve asti (olmak) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. \"İyi olmak, mutlu ve sağlıklı olmak\" anlamlarına gelir. [1]

  Svastika Hinduizm, Budizm ve Jainizm\'e göre kutsaldır. Kökeni pek çok antik uygarlığa, örneğin Mayalar, Navarrolar ve Sümerler\'e, M.Ö. 4000\'li yıllara dayanır.

  Vişnu\'nun 108 sembolünden biridir ve kolları saat yönünde dönük olan şekliyle, başarı ve uğurun yanısıra hayatın kaynağı olan güneş ışığını simgeler. Kolları ters yöne dönük şekli ise geceyi ve uğursuzluğu ifade eder.

  Svastika\'nın dört kolu, dört kozmik gücü (ateş,su,hava,toprak) simgelemektedir. Ayrıca bazı kaynaklarda, eski dönemlerde bu sembol sayesinde dört kozmik gücün etki altına alınıp büyü yapıldığı belirtilir.

  Bazı kaynaklarda da Svastika\'nın dört adet L harfinden oluştuğu ve bunların Light-Life-Love-Luck yani Işık-Yaşam-Sevgi-Şans anlamına geldiği belirtilir.

  Nazi svastikası

  Gamalı haç, I. Dünya Savaşı\'ndan sonra kurulan Alman Nazi partisi ve hükümeti tarafından amblem olarak kullanılmaya başlanmıştır.Daha sonra Nazi Almanyası\'nında bayrağı olmuştur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri