Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kur'an hangi mübarek günde indirilmeye başlanmıştır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafik Işıkları İlk Önce Hangi Ülkede Kullanılmaya Başlanmıştır Cumhuriyetin İlanı İle Birlikte Hangi Kutlama

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kur'an hangi mübarek günde indirilmeye başlanmıştır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  1- İkrime\'den: Kur\'ân hepsi birden olarak Ramazan\'da, Kadir gecesinde dünya semasına indi. Sonra Allah yerde bir şey yapmak, vahyetmek istedikçe ondan indirdi, ta ki topladı.
  2- Hakîm b. Cübeyr\'den: Kur\'ân bir gecede yüksek semadan, dünya semasına tamamı olarak indi. Sonraki senelerde ayrıldı ve İbnü Abbas \"Yıldızların mevkilerine yemin ederim.\" (Vâkıa, 56/75) âyetini okudu, ayrı ayrı, parça parça nazil oldu, dedi.
  3- Said b. Cübeyr\'den: Kur\'ân, tamamı birden olarak Kadir gecesinde dünya semasına indi de yıldızların mevkiinde oldu, Allah onu Resulüne bir kısmı, bir kısmının ardınca indiriyordu deyip sonra: \"İnkâr edenler: \'Kur\'ân ona bir defada indirilmeli değil miydi?\' dediler. Biz onunla senin kalbini sağlamlaştırmak için onu böyle (parça parça indirdik) ve onu ağır ağır okuduk.\" (Furkan, 25/32)
  4- Kur\'ân\'ın, tamamı bir defada indi, dünya semasında Beyt-i İzzet\'e kondu ve onu Cebrail (a.s.) Muhammed (s.a.v.)\'e kulların kelâmının ve amellerinin cevabıyla indirdi. Aynî\'nin \"Buharî Şerhi\"nde ifadesine göre tamamı olarak Kadir gecesinde Levh-i Mahfuz\'dan dünya semasına indirildi de Beyt-i İzzet\'e kondu, Cebrail (a.s.) onu sefere (kâtip melekler)ye yazdırdı, sonra da Cebrail onu Peygamber\'e parça parça indiriyordu. Başı ile sonu arası yirmi üç sene oldu.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri