Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah (C.c.) Ve Beyin Arasındaki İlişki Nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Allah'ın Varlığı Ve Birliği İle Evrendeki Düzen Arasındaki İlişki Kadere İman ile Allah'a

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Allah (C.c.) Ve Beyin Arasındaki İlişki Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  İNANÇ, BEYİNDEKİ ELEKTRİKSEL FAALİYETLERİN SONUCU
  Bristol Üniversite’sinde gelişim psikolojisi profesörü Bruce Hood’unyaptığı araştırmalar sonucu elde ettiği bilgilere göre, insan beynidoğuştan doğaüstü inançlara fiziksel olarak bağlantılı. Bu fiziksel bağda insan gelişiminin sonunda dine inancın gelişmesinde gereklipsikolojik tabanın oluşmasında önemli bir rol oynamakta.
  Dini duyguların ve deneyimlerin beynin belirli bir bölgesindekiaktiviteye bağlı olması teorisi üzerine yapılan başka araştırmalardaelde edilen sonuçlar, Hood’un bulgularıyla uyum göstermekte.
  İddialara göre beynin bu bölgeleri ruhani hislerin algılanması için elektriksel faaliyetlerde bulunuyor.
  İNANÇLARI TERK ETMEYE ÇALIŞMAK NAFİLE
  Hood’un elde ettiği bulgular, Tanrı Yanılgısı’nın yazarı RichardDawkins gibi dine inancın, az eğitimden ve küçük yaşta dinindoktrinleştirilmesiyle gerçekleştiğini düşünen ateistler için tezatteşkil etmekte.
  Hood’a göre, inançlardan uzaklaşmaya, onları terk etmeye çalışmak nafile çünkü onlar beynin en temel seviyesinde bulunuyor.
  “Araştırmalarımız gösterdi ki; çocuklar, doğal ve sezgisel muhakemeyledünyanın nasıl döndüğüne ilişkin doğaüstü inançlara sahipolabiliyorlar.”
  “Büyüyüp geliştikçe, bu inançlar yerini daha mantıksal yaklaşımlarabırakıyor. Ama mantıkdışı, doğaüstü inançlara inanma eğilimi, diniinançta vücut buluyor.”
  Araştırma sonuçlarını bu hafta Britanya Bilim Derneği’nin yıllıktoplantısında açıklayacak olan profesör; örgütlenmiş dini, birbiriyleilişkili doğaüstü inançların bir parçası olarak gördüğünü belirtiyor.

  alıntı 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri