Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Karda ve Buzda Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yaya Kaldırımında Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz Madde Halinde Yaya Kaldırımında Yürürken Veya Beklerken

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Karda ve Buzda Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Kışın yürümek büyük bir keyiftir. Ah bir de kar/buz ve bize getirdikleri olmasa…Kar ve buzda yürürken düşmemiz ve kendimizi korumamız gerekir. Peki, karda ve buzda yürürken nelere dikkat etmeliyiz?
  * En önemli kural, ellerimizin boşta olmasıdır. Ellerimiz boşta olursa dengemizi koruyabilir ve sendelememize rağmen düşmeden ayakta durabiliriz.
  * Elinizde poşet veya eşya taşımaktan kaçının.
  * Ellerinizi soğuk olduğu için cebinize koymak istersiniz. Ancak bu denge yetinizi bozar. Eldiven kullanın ve ellerinizi cebinizden çıkarın.
  * Ayakkabı seçimi çok kritiktir. Mutlaka lastik tabanlı, kaydırmaz ,altı tırtıklı(desenli) ve çok yüksek topuklu olmayan ayakkabılar tercih etmeliyiz. Bu konu tıpkı kış lastiği almaya benzer.
  * Hareketlerimiz kontrollü olmalıdır. Kısa adımlar atarak ilerlerseniz, dengenizi bozma ihtimaliniz düşer.
  * Piyasada, botlarınızın altına takabileceğiniz kar zincirleri satılmaktadır (internet mağazalarında ya da dağ malzemeleri satan yerlerde).
  * Yürümek için buzlu zeminden ya da karlı zeminden birini seçmek durumunda kalırsanız, karlı zemini tercih edin. Karlı zemini seçerken de, en fazla kar barındıranı seçin. Sıkışmamış kar kaygan olmadığından düşmezsiniz.
  * Yürürken mümkün olduğu kadar pürüzlü yüzeylerden ilerlemeye çalışın. Mağazaların dış mekanlarında kullanılan seramikler, tahmin ettiğinizden daha kaygan olabilir. Üzerinde kar olmasa bile, ıslak olduğu için ince bir buz tabakası barındırır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri