Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

1- peygamber efendimiz e kuran-ı kerim'in ayetlere kaç yılında indirilmeye başladı? 2- peygamber efendimiz e kuran-ı kerim'in ayetleri kaç yıl sürecinde tamamlandı? 3- peygamber efendimiz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamber efendimize kaç yılında kuran-ı kerim'in ayetleri gelmeye başladı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  -peygamber efendimize kuran-ı kerim\'in ayetlere kaç yılında indirilmeye başladı?
  610 yılı Ramazan ayının Kadir Gecesinde, hırkasına bürünüp Hira Mağarası’nda düşünmeye dalmış olduğu bir sırada, bir sesin kendisini ismi ile çağırmakta olduğunu duydu. Başını kaldırıp etrafına baktı; kimseyi göremedi. Bu sırada her tarafı ansızın bir nûr kaplamıştı; dayanamayıp bayıldı. Kendisine geldiğinde karşısında vahiy meleği Cebrâil\'i gördü. Melek O\'na:
  -\"Oku\" Dedi. Hz. Muhammed (s.a.s.):
  -\"Ben okuma bilmem\", diye cevap verdi. Melek, Hz. Muhammed (s.a.s.)\'i kucaklayıp güçsüz bırakıncaya kadar sıktı.
  -\"Oku\" diye emrini tekrarladı. Hz. Muhammed (s.a.s.) yine:
  -\"Ben okuma bilmem...\" cevâbını verdi. Melek emrini tekrarlayıp üçüncü defa Hz. Peygamber (s.a.s.)\'i sıktıktan sonra Alak Sûresi\'nin ilk beş âyetini okudu.
  \"Yaratan Rabb\'inin adıyla oku. O, insanı ‘alak\'tan (aşılanmış yumurtadan) yarattı. Oku, kalemle (yazmayı) öğreten, insana bilmediğini belleten Rabb\'in sonsuz kerem sahibidir.\" (Alak Sûresi, 1-5).
  Meleğin arkasından Hz. Peygamber (s.a.s.) de bu âyetleri tekrarladı. Heyecanla mağaradan çıkarak evine geldi. Yolda ilerlerken gök yüzünden bir sesin:
  \"Ey Muhammed. Sen Allah\'ın elçisisin, Ben de Cibrail\'im\" dediğini duydu. Başını kaldırdığı zaman, Cebrâil\'i gördü. Korku içinde evine vardı. Eşi Hz. Hatice\'ye:
  \"Beni örtün, çabuk beni örtün\" dedi. Bir müddet dinlenip heyecânı geçtikten sonra gördüklerini Hz. Hatice\'ye anlattı, “Kendimden korkuyorum”, dedi. Hz. Hatice, O\'nu şu ölmez sözlerle teselli etti.
  \"Öyle deme. Allah\'a yemin ederim ki, Yüce Allah, hiç bir zaman seni utandırmaz. Çünkü sen , akrabanı gözetirsin. İşini görmekten âciz kimselerin işlerini yüklenirsin, Fakire yardım edersin. Misâfiri ağırlarsın....\"
  Varaka’nın Sözleri
  Hatice daha sonra Hz. Peygamber (s.a.s.)\'i, amcasının oğlu Varaka\'ya götürdü. Varaka ‘hanîf’lerdendi. Tevrât ve İncil\'i okumuş, İbrânî dilini ve eski dinleri bilen bir ihtiyardı. Varaka Peygamberimiz (s.a.s.)i dinledikten sonra:
  -\"Müjde sana Ey Muhammed, Allah\'a yemin ederim ki sen Hz. İsâ\'nın haber verdiği son Peygambersin. Gördüğün melek, senden önce Yüce Allah\'ın Musâ\'ya göndermiş olduğu Cibrail\'dir. Keşke genç olsaydım da, kavmin seni yurdundan çıkaracağı günlerde sana yardımcı olabilseydim... Hiç bir Peygamber yoktur ki, kavmi tarafından düşmanlığa uğramasın, eziyet görmesin...\" dedi. Aradan çok geçmeden Varaka öldü.
  2-peygamber efendimize kuran-ı kerim\'in ayetleri kaç yıl sürecinde tamamlandı?
  Kur’an’ı Kerim 22 sene, 2 ay, 22 günde inmiştir.
  3-peygamber efendimize kuran-ı kerim\'in ayetleri kaç yılında tamamlandı?
  Kuran ı Kerim 632 yılında tamamlanmıştır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri