Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kroki Nedir Plan Nedir Kroki Nedir Plan Nedir Özellikleri Nelerdir Kroki Nedir Plan Ne İşe Yarar KROKİ NEDİR Bir yerin başlıca özelliklerini gösteren taslak çizime
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Misafir

  Kroki Nedir Plan Nedir

  Kroki Nedir Plan Nedir
  Kroki Nedir Plan Nedir Özellikleri Nelerdir
  Kroki Nedir Plan Ne İşe Yarar
  KROKİ NEDİR
  Bir yerin başlıca özelliklerini gösteren taslak çizime denir.
  Kroki
  Bir nesne ya da yerin başlıca özelliklerini yansıtacak biçimdeki kuş bakışı görünüşünün kâğıt üzerine ölçüsüz çizimidir. bir adresi tarif etmek için çizilen kroki, adresi bulmayı kolaylaştıran basit bir çizimdir. Kroki çizimlerinde önemli yollar, cadde ve sokaklar gösterilir.

  Kroki Çizimi
  Yakın çevremizi kâğıt üzerinde gösterebilmek için kroki ve plândan yararlanırız.
  Sokağımızın, mahallemizin ya da semtimizin, kuş bakışı görüşünün küçültülerek, ölçüsüz olarak düzlem üzerine çizilmesine, kroki denir.
  Kuş bakışı, yüksek bir yerden aşağıya doğru bütün genişliği içine alabilecek şekilde bakmak demektir. Kroki, günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız çizimdir. Bu çizimler, ana hatlarıyla ölçmeden yapılır.
  Krokiye ölçek konulmaz. Uzunluklar göz kararı ile belirtilir. Önemli yerler şematik olarak gösterilir. Krokinin çizildiği kâğıdın bir köşesine kuzey-güney doğrultusunu gösteren bir ok konulur.
  Kroki, okulumuzun çevresini, mahallemizi, köyümüzü tanımada yardımcı olur. Ayrıca aradığımız bir adresi bulmak için de krokiden yararlanırız. Bir arkadaşımıza evimizin yerini basit bir kroki çizerek tarif edebiliriz. Sınıfımızın, okul bahçesinin, odamızın ve sokağımızın durumunu da kroki ile gösterbiliriz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kroki Ve Plan Arasındaki Fark Nedir
 3. Kroki Nerelerde Kullanılır, Kroki Nasıl Çizilir
 4. Plan, Plan nedir, Plan nedemektir
 5. Kroki Nedir Ne İşe Yarar
 6. Kroki Nedir,Kroki Nasıl Çizilir,Kroki Nerelerde Kullanılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri