Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Grafiklerin Sağladığı Kolaylıklar Grafiklerin hayatımızda kolaylıkları Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aydınlatma Teknolojilerindeki Gelişimin Toplum Hayatımıza Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir Grafiklerin Hayatımıza Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir Ampulün
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 27      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Grafiklerin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  AŞAĞIDAKİ ALANLARDA KOLAYLIKLAR SAĞLAR..

  Grafik Sanatların Tanımı

  Grafik Sanatlar resim, heykel, mimari ve dekoratif sanatlar gibi plastik sanatların önemli kollarından biridir. Diğer sanat dallarında estetik ön planda olduğu halde grafik sanatlar estetik ve mekaniğin iç içe olduğu bir sanat dalıdır, çünkü bu sanat dalında yapılan her iş baskılanmak (kopyalanmak) için yapılır. Baskı da bir teknik gerektirdiğinden o tekniği bilmek gerekir. Resim, fotoğraf, yazı ve karikatür sanatlarından yararlanan bu sanat dalı diğer sanatlardan farklıdır.

  Grafik Sanatlar iki ana bölüme ayrılır:

  1) Özgün Grafik Sanatlar

  Burada grafik sanatçısı bir ressamdır. Eserini bir ressam gibi planlar ve düzenler; ancak yaptığı çalışmayı özgün baskı türlerinden birisi ile çoğaltması gerekir, bunun için bu baskı türünü çok iyi bilip uygulayabilmelidir. Bu bölümde uygulanan baskı türleri, linol, ağaç baskı, litografi ve serigrafi gibi baskı türleri. Bu baskı türleri sanatçının tek başına uygulayabileceği baskı türleridir.

  2) Reklam Grafik Sanatlar
  Reklam, ekonomik gelişmede satışa çıkarılan mallar, ürünler ve kavramlar hakkında topluma bilgi vermek ve onların satın alınmasını sağlamak için ikna etmektir. Reklamlar hazırlanış biçimi açısından üç grupta hazırlanır:

  a) Göze hitap eden reklamlar: Afiş, pankart, broşür, katalog, gazete ve mecmua reklamları vs. gözün etkilendiği reklamlardır. Grafik Sanatlar gözün etkilendiği sanattır ve reklamın bu bölümü ile ilgilidir.

  b) Kulağa hitap eden reklamlar: Radyo ve çığırtkan reklamlar

  c) Hem göze hem de kulağa hitap eden reklamlar: Sinema ve televizyonlar

  Reklam Resmi Çalışmaları

  Reklam resmi çalışmalarında konu ne olursa olsun aşağıdaki işlem sırasını izlemek çalışmayı kolaylaştıracaktır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  teşekkür ederim ama ben başka bir şey için istemiştim ama yinede biz öğrencilerin iyiliği için açtığınızı düşünüp tekrar teşekkür ediyorum.


 5. Misafir Üye

  ne kadar teşekkür etsem azdır


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri