Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Din azorların Nesli Neden Tükendi? Din azorların Tükenmesi Hakkında Bilgiler Din azor Nesli Neden Tükendi? Amerikalı bilim adamları , 65 milyon yıl önce büyük bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir

  Dinazorların Nesli Neden Tükendi?

  Dinazorların Nesli Neden Tükendi?
  Dinazorların Tükenmesi Hakkında Bilgiler
  Dinazor Nesli Neden Tükendi?


  Amerikalı bilim adamları, 65 milyon yıl önce büyük bir göktaşının Dünya’ya çarpması sonucu nesli tükendiği sanılan dinozorlarla ilgili bilinen teorilerin aksine ilginç bir iddia ortaya attı. Buna göre çarpışmadan hemen sonra Dünya’nın atmosferi o kadar sıcaklaştı ki tüm dinozorlar birkaç saat içinde öldü. Wired News’ün haberine göre Colorada Üniversitesi’deki bilim adamlarının ulaştığı sonuçlar, dinozorların neslinin Meksika yakınlarındaki çarpışmanın ardından zaman içerisinde tükendiği yönündeki yaygın inanışla çelişiyor. Bu teoriye göre çarpışma etkisiyle atmosfere yayılan tozlar güneşi engelleyerek dünyayı soğuk ve karanlık bir kışa sürükledi. Zorlu yaşam koşulları da dinozorların neslinin tükenmesine yol açtı.
  BİR KAÇ SAAT İÇİNDE YAŞAM SONA ERDİ Yeni teori böyle bir ‘nükleer kış’ etkilerini tamamen göz ardı etmiyor, ancak çarpışmanın ardından geçen birkaç saatin dinozorların sonunun gelmesinde en büyük paya sahip olduğunu savunuyor. Araştırmayı gerçekleştiren ekibin lideri Doug Robertson, “Nükleer kış etkisinin önemli olduğunu düşünüyoruz, ancak çarpışmanın etkisiyle ortaya çıkan sıcaklık dinozorlarla birlikte dünya üzerindeki bir çok canlıyı anında öldürdü” dedi.
  Darbenin etkisiyle ortaya çıkan toz ve yığınlar göğe yükselirken bunların bir kısmı atmosferde bile yanmayı sürdürdü. Açığa çıkan bu yoğun enerji dünyayı dev bir fırına çevirdi. Araştırmacılara göre çarpışma sırasında denizde ya da yeraltında olmayan tüm organizmalar birkaç dakika ya da saat içinde öldü. Araştırmanın diğer jeologlar tarafından da onaylanması durumunda, çarpışmadan sonra dinozorların ölmesine rağmen neden bazı organizmaların hayatta kalmayı başardığı konusunda ipuçları vermesi bekleniyor. Robertson hayatta kalan organizmalar arasında timsah, kaplumbağa hatta kuşların bulunduğuna da dikkat çekti.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dinazorların Yaşama Şekli Nasıldı?
 3. insan etkisi ile nesli tükenen ve nesli tükenmek üzere olan bitki ve hayvanlar nelerdir
 4. Dinazorlar Hakkında Bilgi ve Resimleri Dinazorların Nesli Neden Tükendi
 5. Dinazorlar Nasıl ve niçin Yok Oldular,dinazor nesli nasıl tükendi,dinazorlar nerede ve ne
 6. Canlıların neden nesli tükeniyor?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri