Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Diz Eklemi Artrozu Nedir Paylaş Facebook Twitter Google

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Diz Eklemi Artrozu Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diz Eklemi Artrozu Nedir


  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Diz ekleminde iltihabi olmayan metabolik bozuklarla devam eden hastalıklara artroz denilir.
  Artrozların gelişmesi yıllardır devam ediyor. Metabolizma bozuklukları genelde osteoartroz ve ya kireçlenme şeklinde oluyor. Kalsiyum birikmesi sonucu pürüzsüz olan yüzeyler kristallerle bozuluyor, onlar ise kendileri yumuşak dokulara baskı yaparak ağrı ile sonuçlanıyor.
  Aslında kalsiyumun birikmesi mikrotravma ve ya mikro damar bozukları yerinde oluyor; kalsiyum oluşmuş boşlukları doldurma görevi alıyor. Bu doğal prosestir ve bütün vücutta aynı şekilde devam ediyor.
  Fakat damar bozuklukların esas sebepleri sigara kullanımı, şeker hastalığı, tansiyon, kan yağların artmasıdır. Bu konularda tedavi kireçlenmelerin sebeplerinin önemli kısmını aradan kaldırıyor.
  Kireçlenmelerle beraber kıkırdak dejenerasyonu gerçekleşiyor, dizde bulunan meniskler inceliyor, eklem içi sıvı azalıyor. Bunlarla beraber ağrılar artıyor.
  Metabolik bozukluklardan biri de ürik asit metabolizma sorunudur. Bu hastalığa gut denilir. Atipik gidişatlarda fark edilmiyor. Ürik asit kristalleri de kalsiyum kristalleri gibi biriktiğinde ağrı veriyor.
  Tedavide ilaçlar kullanılmakta. 2-3 haftada rahatlamadığı taktirde fizik tedaviler yapılıyor. Burada tens, ultrason, elektromanyetik ve ısı tedavisi yapılmakta.
  Akupunktur diğer fizik tedavi vasıtaları ile beraber bu konuda önemli etki yapmaktatır. Kaplıca suların içinde bulunan mineral, radyoaktivite, ısısı ile fizik tedavi- akupunktura destektir. Artroz olan hastalar genelde kronik hastalardır, önleyici tedaviler yılda 1-2 kür olarak yapılması gerekiyor.
  Eklem içi sıvı artırmak amacı ile eklem içi hyaluronik asitin enjeksiyonu 12 ay boyunca eklemdeki sıvı basıncını normalleştiriyor.
  Diz eklemi artrozu komple tedavi gerektiriyor, yalnız bu şekilde kalıcı sonuç almak mümkün.
  [img]http://img844.imageshack.us/img844/4205/eklem********net.jpg[/img] 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri