Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

anadille eğitim niçin önemlidir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bir ülkenin kalkınmasında para mı eğitim mi önemlidir Ülkenin Kalkınmasında Paramı Önemlidir Yoksa Eğitim Mi ?

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Anadille Eğitim Niçin Önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Bu düşünceyi dile getirenler farklı ulusların aynı okul içerisinde kendi anadillerinde eğitim alabileceği gerçeğini görmezden gelmeyi tercih ederler. Anadilde eğitim denince otomatik olarak farklı uluslardan öğrencileri farklı okullarda toplamak gerekeceği düşüncesi, burjuvazinin emekçileri ulusal ayrıcalıklarla bölme mantığının bir yansımasıdır. Burjuvazi, aynı okul içerisinde farklı uluslardan emekçi çocukların kendi ana dillerinde eğitim görmesindense, bir dile diğer dil aleyhine ayrıcalık tanıyarak uluslar arasındaki eşitsizliği eğitim alanında da derinleştirmeyi tercih eder.
  Bugün burjuvazinin yaptığı tam olarak budur. Kürtçe anadilde eğitime izin vermeyerek Kürt öğrencileri başarısızlığa mahkûm etmektedir. Üniversiteye giriş sınavlarında Şırnak, Diyarbakır, Hakkâri, Ardahan, Bitlis gibi illerin yıllardır başarı sıralamasında en gerilerde bulunması, okula gitme oranının “bölge” illerinde diğer bölgelere göre çok daha düşük olması bunu çok net bir biçimde göstermektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri