Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnsanların değişik duygular yaşamasının sebepleri nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İnsanların Namaz Kılma Sebepleri Kısaca Nelerdir İnsanların Nükleer Santrallere Karşı Çıkmasının Sebepleri Nelerdir Nüfusumuzun

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsanların değişik duygular yaşamasının sebepleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Her insan, ailesinin, kültürün ve toplumun isteklerine göre aynı şekilde davranmaya programlanmış olsa da, aslında tek ve benzersizdir. Çocukluk yıllarından beri bizlere, ne söyleyip ne söylemeyeceğimiz, ne yapıp ne yapmayacağımız, neleri kabul edip neleri kabul etmeyeceğimiz hep söylenmiştir. Hatta ne hissetmemiz gerektiği bile söylenmiştir.
  Duygular, doğaları gereği, olumlu ya da olumsuz değildir.
  Daha çok, insan enerjisi, içtenliği ve güdüsünün en güçlü kaynağı olarak işlev görürler. Ve sezgisel bilgeliğin sonsuz kaynağını sunarlar. Yaşamsal öneme sahip ve potansiyel olarak yararlı bilgiler sağlarlar. Bu, kalpten gelen kaynak, yaratıcı dehayy ateşler, kişiyi kendisine karşı dürüst kılar, güvenilir ilişkiler kurmasını sağlar, yaşamı ve mesleği adına içsel bir pusula görevi yapar ve beklenmedik durumlarda yol gösterir (Cooper,s.xii).
  Duygular, hassas ve gelişmiş bir içsel rehber olarak insanlara hizmet edecek güce sahip olup, karşılanmayan doğal, insani ihtiyaçlar olduğunda kişiyi uyarır.
  Örneğin, kişi kendisini yalnız hissettiğinde, insanlarla ilişki kurmaya ihtiyacı vardır. Tanıdıklarını arayarak yalnızlık duygusunu gidermek ister. Korktuğunda ise, karşılanmayan bir güvenlik ihtiyacı vardır. O güvenlik sağlanynca korku duygusu da gidecektir. Örneğin, yolda yürürken aniden köpek havlamaları duyarak irkildiniz. Köpeğin ısırmasından (güvenli bir yerde değilsiniz) kaçacak bir yer aradınız. O sırada köpeğin bağlı olduğunu gördünüz. Bu durumda, korku duygusu yerini rahatlamaya bırakır (güvenlik ihtiyacı tehlikede olmadığı için).
  Duygular bilginin de değerli bir kaynağıdır. Duygular insanlara doğru karar almada yardım eder. Araştırmalar, kişinin beyninde duygusal bağlar koptuğunda, basit kararların bile alınamadığını göstermektedir. Bunun nedeni bireyin, seçim hakkında ne hissedeceğini bilememesidir. Kişi, karşısındaki insanın davranışından rahatsız oluyorsa duyguları hemen onu uyarır. Böylece, fiziksel ve zihinsel sağlığı korumak için gerekli olan sınırlar kurulmuş olur. Duyguları ifade eden asıl dil, beden dilidir. Kişinin yüz ifadeleri duygularını da gösterir.
  Kişi, üzgün ya da incinmiş görünüyorsa bu, diğerlerine yardımlarına ihtiyacı olduğu sinyallerini gönderir. Örneğin, bir arkadaşımızı, yüzü asyk, üzüntülü bir halde gördüğümüzde, hemen yanına gidip iyi olup olmadığını sorarız. Bizimle üzüntüsünü paylaşmasını isteriz. Büyük ihtimalle, o da konuşup, içini dökecek birini arıyordur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri