Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kur'an'ın doğru bilgiye verdiği önemi , ayet meallerinden örnekler vererek anlatın Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Doğru Bilgiye Neden Önem Vermeliyiz Kısaca Peygamberimizin bilgiye ve

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kur'anın doğru bilgiye verdiği önem

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  İslam dini, temel olarak doğru bilginin peşindedir. Çünkü doğru olan her bilgi, Hakk\'ı gösteren bir ışıktır. Bu nedenle Kur\'an, doğru bilgileri araştırıp öğrenmemizi ister. Bu konuda bazı ayetler şöyledir:
  Gökyüzünde kanat çırpan kuşları görmüyorlar mı? Onları Rahman\'dan başkası orada tutmuyor ( Mülk, 19.)
  Göklerin ve yerin yaratılışında geceyle gündüzün peşpeşe gelişinde düşünen kimseler için gerçekten işaretler vardır. (Al-i İmran 190)
  İnsanlar merak ettikleri, çözmek zorunda kaldıkları şeyleri araştırmış, gerekiyorsa bunun için gruplar, üniteler kurmuş, üniversiteler inşa etmiştir. Bazı konuları bilim adamları yıllar, yüzyıllar boyu araştırmalar yaparak ancak aşabilmişlerdir. Çağımızda kullandığımız çoğu araç-gereç bilimsel bilgiyle üretilmiş ürünlerdir.
  Allah\'ın güzel isimlerinden biri de Alîm\'dir. Alîm, her şeyi bilen, sonsuz bilgiye sahip olan demektir. Allah, yarattığı her şeyi bilgiyle yaratır. Bu demektir ki, evrende bulunan şeyler bilgiyle var olmuş ve varlıklarını bilgiyle devam ettirmektedirler. Biz araştırmalarımızla evrendeki sırların bir bölümünü elde edebiliriz.
  Tek başına bilimsel bilgi insanların ve dünyanın mutluluğu ve selameti için yeterli değildir. Çünkü bilgi ancak erdemli insanların elinde değer kazanır. İnsana erdem kazandıran şeyler ise ilâhi öğretilerdir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri