Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnternetten İşlem Yapmanın Yarar ve Zararları Nelerdir yardımcı olurmusunuz bana lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İnternetten alışveriş yapmanın zararları nelerdir Acı yemenin yarar ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 35      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Exclamation İnternetten İşlem Yapmanın Yarar ve Zararları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnternetten İşlem(Alışveriş) Yapmanın Yararları

  TİCARETİN KOLAY YOLU ONLİNE ALIŞVERİŞ

  Ülkemizde her geçen gün daha da kurumsallaşan bir sektör olan E- Ticaret günden güne de daha çok büyümektedir. Nedir E Ticaret? E Ticaret internet üzerinden gerçekleştirilen çeşitli online alışveriş işlemlerini kapsayan bir iş etkinliğidir.

  Ülkemizde her geçen gün daha da kurumsallaşan bir sektör olan E- Ticaret günden güne
  de daha çok büyümektedir. Nedir E Ticaret? E –Ticaret internet üzerinden gerçekleştirilen
  çeşitli online alışveriş işlemlerini kapsayan bir iş etkinliğidir. Örneğin, internet üzerinden evdeki
  bilgisayarımızdan bir kitap satın alınması e- ticarettir. E- Ticaret işlemleri sipariş, fiyat verme
  faturalama, ödeme gibi hizmetler vermektedir.

  Birçok kişi online alışveriş yapmaktan çekinmektedirler Ben bu yazımda internetten alışveriş yapmanın faydalarından ve kolaylıklarından bahsetmek istiyorum.

  İnternetten alışveriş yapmak biz tüketicilere öncelikle zaman kazandırmaktadır. Bir ürünü internetten 7 gün 24 saat süre içinde araştırıp inceleyebiliyoruz. Diğer mallar ile anında karşılaştırma ve kıyaslama yapabiliyoruz ürünün tüm marka ve çeşitlerini aynı anda görebiliyoruz , bu e- ticaret sayesinde mağaza mağaza gezip yorulmuyoruz taşıt parası ödemiyoruz, hem saatlerce zamanımız da bize kalıyor.

  Sanal dünyadaki alışveriş, klasik mağazada yaptığınız alışverişten daha ucuzdur. Sanal iş dünyasındaki mağaza kirası, personel gideri, elektrik, vb. masrafların ihmal edilecek düzeyde olması satış fiyatlarına da yansımaktadır. Sanal dünyadaki alışverişi ile evden çıkmadan, trafik ve park sorunu yaşamadan, zaman ve benzin harcamadan muazzam çeşitlilikteki ürün ve hizmetler ince yelebiliyoruz. Ayrıca sanal dünyada yapılacak kısa bir gezinti ile, satın alınacak ürün/hizmet ile ilgili uzmanların raporlarına ulaşılabilmekte, diğer tüketicilerin fikirleri öğrenilebiliyoruz. Birçok mağaza e-posta servisi ile siparişin hangi aşamada olduğu hakkında (ne zaman kargoya verildi, ne kadar sürede teslimat yapılacak, vb.) müşterisini de bilgilendirmektedir..Birçok on-line satış yapan sanal mağaza, müşterilerin ödeme bilgilerini güvenli olarak ulaştırabilmesi için çeşitli güvenlik önlemleri (SLL, SET) almaktadır.
  Burada en önemli konu güvenlik. Bu konuyla ilgili mutlaka çok dikkatli olunmalı. “İnternette kredi kartı bilgilerini vermek güvenilir mi ?” diye sorarsanız, dünyada % 100 güvenilir bir sistem yok. Her sistem ele geçirilebilir. Ancak gerçek hayatta kredi kartı bilgileriniz daha kolay ele geçirilebilir. Birkaç basit önlemi aldığınızda, sanal dünyadaki alışverişte kredi kartı kullanmanın restoran veya dükkanda kullanmadan daha az riskli olduğu görülmektedir. Alışveriş ettiğimiz yerlerde restoranlarda , akaryakıt istasyonlarında vs. kartımızı kimselere teslim edebiliyoruz oysa güvenilir internet sitelerinde bu risk daha düşüktür. Kısacası internetten alışveriş ederken bu konuda ilave bir endişe gereksizdir diyorum. Daha önce İnternet üzerinden alışveriş yapmamışsanız, kitap veya CD gibi düşük tutarlı ürünleri sipariş ederek başlayın. Öte yandan herkes bir web sitesi açabilir. Sadece güvenilir tanıdık web dışında ismi tanınan marka kuruluşlarının web sitesinden alışveriş edin. Alışveriş yapılan sitelerdeki tüm bilgileri iyice okuyun özellikle kredi kartınızdan ne kadar para çekileceği, ürünün size nasıl gönderileceği, kaç gün ,içinde geleceği kargo ücrete dahil olup olmadığı özellikle bilgi edinilmelidir.

  ABD ‘de yapılan bir araştırmaya göre tüketicilerin % 33 internetten ürün seçip mağazaya gittiği, %19 u ise mağazaya gidip sonra online ürün satın alıyor. Bu da kısaca tüketici artık internete araştırma ve inceleme yapmadan alışveriş yapmıyor anlamına geliyor. Bu tezden yola çıkarsak ileriki zamanlarda biz tüketiciler mağaza mağaza gezip ürün alma işi bitecek ve E- ticaret kapsamında belki de market alışverişini bile oturduğu sandalyesinden yapma durumuna gelecektir.

  kaynak:Canan Yazıcı -Beşikdüzü haber

  İnternetten İşlem(Alışveriş) Yapmanın Zararları

  İnternetten
  alacağınız ürünü gözle göremeyeceğinize göre ve elle kontroledemeyeceğinize göre, satıcının insafına kalmış veya satıcının kalitesine kalmış diyebiliriz.

  Eğer
  çok tanınmamış sitelerden alış veriş yapmışsanız dolandırlma riskiniz var, çünkü önce parayı sonra ürünü alıyorsunuz.

  Aldığınız ürünü değiştirmek veya iade etmek çok zahmetli olacaktır.

  Aldığınız ürün kusurluysa iade etmek için kırk takla atacaksınız.

  İleride
  aldğınız ürün bozulursa, garanti konusunda birtakım sıkıntılar yaşayacaksınız.

  Kargo'da
  ürünün zarar görme riski mevcut.

  Bu kadar dezavantaj saydım ama bende internetten alışveriş yapıyorum ve piyasadakigüvenilir sitelerden alışveriş yapmaya özen gösteriyorum.

  Unutmayın
  , sitede gördüğünüz temsili resimile gerçeği arasında farklar var... Sadece bunu diyebilirim.

  İnternetten alışveriş yapmanın zararları ve yararları ayrıca internette alışveriş yapmanın yararları ve zararları özellikle internet üzerinden alışveriş yapmanın zararları nelerdir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. imtkeüakseti

  güzel anlatım olmuş, teşekkürler.


 5. Misafir Üye

  çok güzel çok işime yaradı teşekkürler


 6. Misafir Üye

  Çok iyi işime çok yaradı teşekkürler)))


 7. Misafir Üye

  harikaaa kesin projeden yüz alcam . e tabi bunun bide ezberlemesi var


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri