Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Avrupanın doğal afetlere karşı aldığı önlemler nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Başka Ülkelerde Doğal Afetlere Karşı Alınan Önlemler Nelerdir Ülkemizde Doğal Afetlere Karşı Alınan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 40      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Avrupanın doğal afetlere karşı aldığı önlemler nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Avrupa Komisyonu AB üyesi ülkeleri, doğal afetlere karşı önlem alarak, riski en aza indirme çağrısına bulundu. AB Komisyonu tarafından hazırlanan raporda Belçika başta olmak üzere bir çok AB üyesi ülkenin doğal afet riski altında olduğu uyarısı yapıldı.

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu sivil korumanın arttırılması bir dizi yeni öneride bulundu. Başta doğal afetler olmak üzere yaşanması muhtemel saldırılara karşı hazırlıklı olma ve anında cevap olabilmeyi amaçlıyor.

  AB, tedbir planında kapmasında yaşanacak doğal afetler karşısında, mağdurların daha rahat taşınması için gerekli araçlar, tıbbı malzemeler ve yiyecek gibi yardımlar yer alıyor.

  Avrupa Komisyonu üye ülkeleri doğal afetlere karşı gerelki önlemleri almaya çağırdı. Sadece Belçika’da Belçika’da bugün 72 bin hektar üzerine izinsiz yapılan konutlar, sel veya su taşkını riski ile karşı karşıya bulunuyor. Bu alan üzerinde yapılan konutların yüzde 10’unun oturmaya elverişli olduğu kaydediliyor.

  1998 yılında Donau ve Elbe nehirlerinin taşması sonucunda 700’den fazla insan yaşamını yitirmiş ve yarım milyonun izerinde insa tahliye edilmişti.

  AB Komisyonu'nun Çevreden sorumlu Komiseri Stavros Dimas, gelecekte Avrupa’da doğal afetlerin meydana gelebileceği uyarısında bulundu. Dimas daha önce mağdurlar için 25 milyon euro tazminat istemişti. Dimas, çevre güvenliği için alınan önlemlerin yetersiz olduğu, değişen iklim koşullarında gelişigüzel izinsiz yapılmış konutlar büyük tehlike oluşturduğunun altını çizdi.

  Belçika’da alınacak önlemlerin ülkeye olası felaketler karşısında ülkeye çok şey kazandıracağı belirtiliyor. Zira, ülkenin bir bölümü doğal afetlerle karşı karşıya bulunuyor. Alınacak önlemler arasında, su, nehir ve kanalizasyon alanlarının gözden geçirilmesi ile risk taşıyan bölgeler hakkında halkın bilgilendirilmesi dikkat çekiyor.

  Belçika’nın alalacağı bu önlemlerde diğer ülkelere de örnek olması isteniyor. Yine komisyon raprunda yer alana önlemler kapsamında, halkın doğal afetler, yangın ve diğer tehlikelere karşı sigortalanması, evleri risk altında bulunanların derhal tahliye edilmesi bulunuyor.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri