Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

anne 0rh pozitif baba brh ngatif kan uyuşmazlığı varmı doğan cocuklar hangikangurubundan olur Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Nüfusumuzun Önemli Bir Bölümünün 0-14 Yaş Grubunda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kan uyuşmazlığı hangi kan grubunda olur?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kan Grubu, insan kanındaki antikorlara bakılarak, kanın özelliğini belirtmek için oluşturulmuş sınıflandırma sistemidir. A, B, AB ve 0 türleri mevcuttur. Bundan bağımsız olarak, Rh değeri + veya - değerinde olabilir. Bu iki sistemin birleşiminden 8'li kan grubu tablosu oluşmuştur. Türkiye'de iki sistem yan yana yazılarak belirtilir. Örneğin; A türü kanda Rh değeri negatif ise, o kan için A Rh- grubu denir. Türkiye'de Kızılay'ın verilerine göre en fazla bulunan grup A Rh+'dir.0 kan grubunda olanlar herkese kan verebilir ama sadece kendi kan gruplarından kan alır.Kaynakwh: Kaynakwh:

  Kan Uyum Tablosu:

  Kan grubu AB Rh+: Tüm kan gruplarından kan alırlar. Tablonun devamını incelerseniz; AB Rh+ kan grubu hiçbir kan grubuna kan verememektedir.

  Kan grubu AB Rh-: 0 Rh-, A Rh-, B Rh-, AB Rh- kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu A Rh+: 0 Rh-, 0 Rh+, A Rh-, A Rh+ kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu A Rh-: 0 Rh-, A Rh- kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu B Rh+: 0 Rh-, 0 Rh+, B Rh-, B Rh+ kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu B Rh-: 0 Rh-, B Rh- kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu 0 Rh+: 0 Rh-, 0 Rh+ kan gruplarından kan alırlar.

  Kan grubu 0 Rh-: 0 Rh- kan grubundan kan alırlar. Yani 0 Rh- kan grubuna sahip olanlar bir tek 0 Rh- kan grubundan kan alırlar. Fakat tüm kan gruplarına kan verebilirler.

  Kana ihtiyacı olan insanlara kan verilmesine “kan nakli” denir. Kan nakli kan gruplarının uygunluğuna göre yapılmalıdır. “0”(sıfır) ve “AB” kan grupları ise farklı bir özelliğe sahiptir. “0” kan için genel verici, AB kan grubu diğer tüm kan gruplarından kan alabileceği için genel alıcı olarak bilinir. Dört tane kan grubu vardır; Bunlar A, B, AB, 0 grupları diye çeşitlenir. Kan grupları tayin edilirken birde Rh faktörü belirlenir. Kan grupları RH faktörüyle adlandırılır.

  Rh uygunsuzluğundan sadece baba pozitif, anne negatif iken söz edilebiliyor. Baba negatif, anne pozitif ise uyuşmazlık önemini yitiriyor. Yani kan uyuşmazlığı yoktur sorunuzdaki gruplar arasında.

  Anne "O", baba "A" ise çocuk "O" veya "A"; anne "O", baba "B" ise çocuk "O" veya "B"; anne "O" baba "AB" ise çocuk "A" veya "B" olur ama "O" veya "AB" olamaz.
  Kaynakwh:
  Eşlerden birisi Rh pozitif(Dd), diğeri Rh negatif(dd) ise, bebek Rh pozitif veya Rh negatif olur.Kaynakwh:

  Eşlerden her ikisi de Rh pozitif(Dd) ise, bebeklei %75 Rh pozitif, %25 oranında Rh negatif olur.

  Eşlerden her ikisi de Rh negatif(dd) ise, bebek kesinlikle Rh negatif olur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. emre

  nişanlım A pozitif kan grubu ben ise B negatif kan grubu ilerde yakindada ewlenecegiz çocuğunuzda bi sorun olurmu bu kan gruplarinda beni bilgilendirirseniz sevınırım şimdiden tesekurler


 5. Misafir Üye

  Eşim apozitif oğlu 0rhpozitif annesi bpozitif çocuk nasıl 0 pozitif oluyor bilen varmi


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri