Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kim dünyanın en zengin adamı kabul ediliyor Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın dünyanın yuvarlak olduğunu savunan bilim adamı Dünyanın en akıllı adamı kimdir 27 Mayıs
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 55      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kim dünyanın en zengin adamı kabul ediliyor

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın En Zengin Adamı Kim?

  Uzun yıllar boyunca Bill Gates tarafından taşınan bu ünvan artk Carlos Slim‘e ait.

  Carlos Slim Kimdir?
  Meksikalı Carlos Slim aslen Lübnanlı. Babası Yusef Selim Haddad, Lübnan’da doğdu ve o bölgede yaygın olarak tanınan Hristiyan Suryani Maronit toplumuna mensup olduğu bilinir. O dönem Osmanlı toprağı olan Lübnan’da yaşayan Haddad, 1902 yılında 2 ağabeyi ile birlikte Meksika’ya göç etti. Önce Tampico’ya gelen kardeşler daha sonra Mexico City’e geçtiler. 1911 yılında La Estrella del Oriente (Doğunun Yıldızı) isimli bir dükkan açıp ufak bir sermayeye kavuştu. Bu sermaye ile emlak işine giren Haddad büyük başarıya ulaştı. Meksika devrimi sırasında Pancho Villa bölgesinde ucuza elde ettiği emlaklar sayesinde büyük bir servet sahibi oldu. Zengin bir Meksikalı ailenin kızı Linda Helu ile evlenen Haddad’ın altı çocuğu oldu. Carlos Slim Helu, çiftin beşinci çocuğuydu.

  Asıl Soyadı Selim!
  Meksikalılar, Haddad’ın Selim olan soyadını tam telaffuz edemedikleri için ailenin soyadı zaman içerisinde Slim olarak değişti. İnşaat mühendisi olan Slim’in asıl başarısı 1990 yılında Meksika’da özelleştirilen telekom şirketi Telmex’i satın almasıyla başladı. Bugün şirketlerinin yönetimini üç oğluna devreden Slim, sağlık ve eğitim yardımları için kurduğu fona dört yıl içinde 10 milyar dolar ödemeyi taahhüt etti.

  Dünyanın en zenginlerinin listesini yayınlayan Forbes Dergisi Nisan ayında Slim’in Warren Buffet’tan ikinci sırayı devraldığını ancak Gates’in ardında olduğunu kaydetmişti. Mart ile Haziran ayları arasında yaşanan gelişmeler sonucunda Carlos Slim’in, yaklaşık 9 milyar Dolar Gates’in önüne geçtiği kaydediliyor. Bill Gates’in serveti de yaklaşık 60 milyar Dolar olarak tahmin ediliyor.

  Sahip Olduğu Hisselerin Değerlenmesi Etkili Oldu
  Slim’in zenginliğindeki artışta, çoğunluğuna sahip olduğu Latin Amerika’nın en büyük cep telefonu şirketi America Movil’in hisselerindeki yüzde 27’lik artış etkili oldu. Bu artışla Slim’in serveti Gates’in servetine 8.6 milyar dolarlık fark attı. Slim’in tüm şirketleri 2007’de çok başarılı bir performans gösterdi. Slim’in sahip olduğu Telmex’in hisseleri bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 11 yükseldi. Bankası Inbursa’nın hisse artışı ise yüzde 20’yi buldu.

  12 Yaşından Beri Yediklerini Not Alıyor
  Slim’in servetinin kaynağını babasından kalan miras oluşturuyor. İlk işi, Şark Yıldızı anlamına gelen La Estralla Del Oriente adlı kuru gıda dükkanıydı. En büyük atılımını ise Meksika’nın ana telekom operatörü Telmex’i 1990 yılında özelleştirmeden alarak yaptı.

  Meksika’da her 10 sabit hattan 9’unu elinde bulunduran Telmex, Slim’in servetini katlamasına yardımcı oldu. Slim’in yükselişini, devletin tekelleri korumasına bağlayanlar da var.

  Slim son derece sade ve tutumlu olmasıyla da tanınıyor. İlk yatırımını 11 yaşında hazine bonosu alarak yapan Slim’in, 12 yaşından bugüne kadar yediği çörekler, içtiği içecekler dahil tüm harcamalarını bir kenara not ettiği belirtiliyor.

  Sahip Olduğu Servet İle Neler Yapılabilir
  Kenya, Liberya ve Haiti’nin dış borçlarını kapatabilir.
  Günlük harcaması 177 milyon dolar olan, Irak’taki ABD ordusunu 299 gün boyunca finanse edebilir.
  Turist olarak 25 milyon sterlin ödeyerek uzaya 2.130 kere seyahat edip her seferinde 10’ar gün tatil yapabilir.
  Google’ın 1.65 milyar dolar ödediği YouTube’u 32 kez alabilir.
  Geceliği 25 bin dolardan Bahamalar’daki ultra lüks Atlantis otelinde 5 bin 808 yıl kalabilir.
  Tanesi 38 milyon dolardan 1.400 Gulfstream G500 jeti alarak filo kurabilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri