Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ramazan ayını karşılarken neler yaparız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan Ayını Diğer Aylardan Farklı Kılan Özellikler Nelerdir Kısaca Allah'a şükretmek için neler yaparız Geçmişlerimizi

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan ayını karşılarken neler yaparız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan’da neler yapabiliriz?
  Kalplerimizin heyecanla çarpacağı, sevinçlerin, mutlulukların, paylaşmanın, ibadetin, tesbihatın ve daha nice güzelliklerin zirveye çıkacağı Ramazan ayının atmosferi içine girmiş durumdayız.
  Ramazan günleri, tam da sıkıntıları rahmetle, güzellikle, sevgiyle savma günleri olmalı bizler için. Kainatın Efendisi (sas), Ramazan ayından övgüyle söz etmiş; bu ayda şeytanların bağlanacağını, yapılan hayır ve hasenatın kat kat karşılık bulacağını müjdelemiştir. Gelin, bu mübarek günlerde ailemize, akrabalarımıza, komşularımıza Ramazan’ın gelişini hissettirelim.

  Dostlarımız, Ramazan’ı sıradan bir karşılama yerine, heyecanla ve sabırsızlıkla beklesin. Peki acaba neler yapabiliriz?

  Çocuklarımıza, eşimize, anne-babamıza, sevdiklerimize küçük bir Ramazan hediyesi takdim edebiliriz.

  Evimizin çeşitli yerlerine asacağımız küçük notlarla Ramazan’ın gelişini doyasıya yaşayabiliriz. Özellikle çocukların odasına asılacak, konfetilerle süslenecek Ramazan mahyaları, ‘Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan’, yazıları onlara bu ayın bereketini ve önemini daha iyi anlatabilir.

  Çevremizdeki fakirleri araştırarak tanıdığımız zenginlere iletebilir, imkanımız varsa kendimiz de yardımcı olmaya çalışabiliriz.

  Teravih namazlarını kaçırmamaya çalışır, mümkünse çocukları da alıp, her akşam başka bir camide kılmaya gayret edebiliriz.

  Gündüzleri işe, okula gidip gelirken vaktimizi boşa geçireceğimize, salavat getirebilir, bildiğimiz duaları ve zikr sözlerini tekrar edebiliriz.

  Zekat için belli bir ay söz konusu değil. Ancak durumumuz iyi ve zekat vermemiz gerekiyorsa sevapların 1’e 10, 1’e 70 hatta 1’e 700 verdiği bu kutlu zaman dilimlerine denk getirip, o borcumuzu da eda edebiliriz
  alıntıdır... 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri