Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kanadanın yeme içme giyinme ve iklim özellikleri Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın ingilterenin yeme içme giyinme ve yerleşim özellikleri istanbulun iklim tipi,istanbulun iklim özellikleri nelerdir,istanbulun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kanadanın yeme içme giyinme ve iklim özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kanadanın yemekleri


  Kanada'nın maalesef kendine has bir mutfağı yoktur.Kozmopolit bir nüfusa sahip olduğu için her ülkenin mutfaklarından örnekler bulabilirsiniz.

  Çin mutfağı,İtalyan,Hindistan Yunan mutfaklarından yeme şansına sahipsiniz.

  Kanada'da en popüler mutfakların başında İspanyol tatlarınıda içinde barındıra Meksika yemekleri gelmektedir.

  Türk mutfağı henüz yeni yeni tanınmaya başlamıştır.Özellikle son 3 seneden beri kebap,döner bulacağınız yerler açılmaya başlamıştır.

  Quebec bölgesinde ,putın denilen patatesten yapılan yiyecekleri mevcuttur,kendi yörelerine ait bir peynir türüyle ,et suyu karıştırılarak kaynatılır ve kızartılan patatesin üstüne dökülüp servis edilir.

  Ayrıca sabah kahvaltılarında yedikleri kendilerine özgü bir reçelleri vardır. Bu reçel Kanada'da yetişen bir çam ağacından elde edilen bir Nepul şuruptur,reçel olarak sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir.Yine kendilerine özgü yumurta ve et karışımı bir yemekleri bulunmaktadır.

  Öğleden sonraları bizde yenilen simit ,krem peynir benzeri bir yiyecek alışkanlıkları vardır.Kanada'da dünyanın en büyük mutfaklarından olan Çin mutfağıda büyük rağbet görmektedir.

  kanadanın yerleşim özellikleri
  KANADARusya'dan sonra dünyanın ikinci ve batı yarıkürenin en büyük ülkesi olan Kanada, Kuzey Amerika kıtasının ABD’nin kuzeyinde kalan bütün bölümünü kaplıyor. ABD’nin ardından en fazla göçmen kabul eden ikinci ülke olma özelliğine sahip Kanada, herkes tarafından doğal güzellikleriyle tanınıyor. Tüm bu güzelliklerin yanı sıra ülkede çok sayıda üniversite bulunması, iş imkanları ve müthiş ucuz gayrimenkullerin olması, buraya turist olarak gelenlerin kısa sürede gönlünü çeliyor.

  Kanada’nın gerçek anlamda insan yerleşimine açılmış bölümü ülke topraklarının ancak 1/10’unu oluşturmakta. Bu yerleşim birimleri ise güneyde, ABD sınırı boyunca uzanıyor. En büyük ilk üç yerleşim alanı Toronto, Montreal ve Vancouver. Onları Ottawa, Edmonton, Calgary, Winnipeg, Quebec ve Hamilton yerleşim alanları izliyor.

  Şehir ve doğa yaşamı iç içe
  Kanada’nın göçmenlere açtığı kapılardan akın akın İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Ukraynalılar, Çinliler, vs. giriyor. Montreal, Toronto, Quebec gibi ekonominin ve kentleşmenin yoğun olduğu şehirlerde gökdelenlerin ötesinde köy yaşamının hüküm sürdüğü bölgeler uzanıyor. Gerçek bir ozmoz!

  Kanada’da doğa ile baş başa yaşamak isteyenler, şehir merkezinin biraz dışındaki yerleşimleri tercih ediyorlar. Buna göre İngiliz Kolombiyası ve Nova Scotia en çok rağbet gören bölgeler. İngiliz Kolombiyası Nova Scotia’ya göre biraz daha pahalı gayrimenkullere ev sahipliği yapıyor. Burası ekonomik yönden de daha zengin bir bölge. Öncelikle çiftlik evlerine talep var. Bu evlerde rayiçler 250 bin Kanada Doları’ndan başlıyor.

  Ağaçların ve denizin yarımadası, Nova Scotia
  Nova Scotia’nın en önemli özelliği, bölgede endüstriyel yapılaşmanın bulunmaması ve turist kalabalığından uzak bakir bir bölge olması. Nova Scotia’ya ilgi gösteren yabancılar içinde Almanlar başta geliyor. Onları İngilizler izliyor. Kimi emekli olduktan sonra gelip yerleşmiş, kimi biriktirdiği sermayesini burada gayrimenkul sahibi olarak değerlendirmiş, kimi de büyük yatırımların peşinde... Dünyanın çok farklı köşelerinden gelip bu bakir yerleşimi keşfedenler, amaçları ne olursa olsun, ortak bir paydada birleşiyorlar: Doğayla iç içe yaşam burada anlam buluyor. Birçok kişi Nova Scotia’yı Yunanistan ile karşılaştırıyor. Ancak bize göre böyle bir benzetme abartılı olur; çünkü bu topraklarda gerçekten doğal güzellikler açısından büyük değişiklikler olmamış.

  Ağaçlar ve deniz, hala tam anlamıyla Kanadalı! Ve insanlar güzel köylerde oturuyorlar.

  1763 yılına kadar adada bulunan Fransızlar, İngilizler tarafından uzaklaştırılmış ve L’Acadie olan adanın ismi Nova Scotia olarak değiştirilmiş. Nova Scotia, 55.000 km. yüzölçüme sahip. Nüfusu ise 900.000. Hemen herkesin kendine ait bir arazisi ve bahçeli müstakil evi var. Bozulmamış bir köy yaşamı sürüyorlar. Oturanların çoğu geçimini balıkçılık ve tarımdan sağlıyor. Adanın çok iyi bir ulaşım ağı var. Nova Scotia’dan Eski Dünya’ya uçuş sadece 7 saat sürüyor. Başkent Halifax’tan direkt uçuşlar yapılıyor. Bu ulaşım kolaylığının adanın ilgi merkezi haline gelmesinde de payı var elbette.

  Köy evleri ve araziler
  Toronto, Ontario, Montreal, Vancouver gibi hareketli ve ekonomik yönden de daha zengin kentsel yerleşimler dururken, Nova Scotia’yı doğal güzelliklerinin yanı sıra yatırımcıların gözünde son yıllarda bu kadar değerli kılan unsurların neler olduğuna gelince...  Öncelikle sıkışık ve dar yapılaşmadan kurtulmak isteyen Avrupalılar (özellikle de Almanlar) için buradaki tatil köyleri tam aradıkları gibi bir ortam sunuyor. İkincisi, Nova Scotia’da sizi çok güzel eski evler ve araziler bekliyor. Adada kendi evini yapmak çok cazip; çünkü inşaatta kullanılan tahtaların m.2’si 1000-1400 DM. arasında değişiyor ki, bu da çok uygun bir rakam. Bu nedenle de birçok kişi kendi evini kendisi yapmayı tercih ediyor.

  Arazilere gelince...
  Fiyatlar arasında gerçek bir uçurum var. Rakamların yarı yarıya fark ettiği yerler bulunuyor. Ucuz arazileri kıyıdan iç kesimlerde bulabilirsiniz. Burada m.2’si 20 feni tutarında ağaçlıklı bir arazi satın almak mümkün. 2 hektarlık bir arazi 7000 DM. gibi çok uygun fiyata alıcı bekliyor. Ancak denize yakın bölgelerde fiyatlar bu kadar uygun değil açıkçası. Başkent Halifax’ın güneyinde kalan Mahone Bay, Nova Scotia’nın en pahalı yeri. Mahone Bay’de özel kumsalı da bulunan 1 hektarlık bir arazi 220.000 DM. değerinde. Birkaç kilometre ötesinde ise yarı fiyatına bir yer bulabilirsiniz.  Gözümüzden kaçmayanlar...
  Nova Scotia’nın güneybatı kıyısında yer alan Evangeline Trail, müthiş güzel kütük evlerle dolu. Kıyı şeridi neredeyse tamamen istila edilmiş. Cape Breton’daki Cabot Trail isimli sahil ise Kuzey Amerika’nın en güzel kıyı şeritlerinden. En iyi kumsallar, Sun Rise Trail’de bulunuyor. Sun Rise Trail, Antigonish ve Cape George arasında konumlanmış.

  Deniz feneri Peggy’s Cove ve civarındaki yerler de ayrı bir güzel. Ancak zaman içinde her metrekaresi dolmuş ve kalabalıklaşmış. Turistler buraya ‘20’li yıllardan beri geliyor. Kanada gelen her turiste ve yatırımcıya büyük değer veriyor. Devlet size büyük problemler çıkarmaksızın kendi evinizi inşa etmenize izin veriyor. Sadece su, elektrik gibi altyapı işlerini sizin halletmeniz gerekiyor.

  Kanadalılar Avrupalı yatırımcıların kendi sahillerini keşfetmesinden sonra sahip oldukları zenginliğin farkına vardılar ve onlar da çeşitli gayrimenkul ve arazi alımlarına yönelmeye başladılar; ancak bu konuda Avrupalılar’a göre geç kaldılar. Bu arada Kanadalılar’ın ilgi göstermesiyle fiyatlar da yükseldi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri