Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

deprem sırasında karşılaşılabilecek tehlikeleri araştırır , deprem sırasında karşılaşılabilecek tehlikeleri araştırınız , deprem sırasında karşılaşılacak tehlikeler nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Deprem Sırasında Başımıza
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 38      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  deprem sırasında karşılaşılacak tehlikeler

  Sponsorlu Bağlantılar
  deprem sırasında karşılaşılabilecek tehlikeleri araştırır, deprem sırasında karşılaşılabilecek tehlikeleri araştırınız, deprem sırasında karşılaşılacak tehlikeler nelerdir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Deprem Sırasında Başımıza Gelebilecek Tehlikeler
 3. deprem sırasında karşılaşılabilecek tehlikeler
 4. Deprem Sırasında Karşılaşabileceğimiz Tehlikeler Nelerdir
 5. Deprem Sırasında Karşılaşılabilecek Tehlikeler Nelerdir
 6. deprem sırasında karşılaşacağımız tehlikeler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Depremin Tehlikeleri ve Korunma Yolları Bir Sergiyle Anlatıldı  ŞAM – Depremin tehlikeleri ve depremden korunma yolları; Şam’daki Nebil Yunus Okulunda açılan bir eğitim sergisiyle anlatıldı.


  Eğitim Bakanlığı, Kızılay, İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansı işbirliği ile açılan serginin hedefi; öğrencilere, ailelere ve eğitim kadrolarına, deprem, deprem sırasında yapılması gerekenler ve depreme dayanıklı yapılar hakkında bilgi vermek.
  Sergide ayrıca; dünyada meydana gelen yıkıcı depremler, deprem izleme ve kontrolüyle ilgili tablolar sergilendi.
  Sergilenen tablolar; deprem tahmin mekanizmaları, deprem merkez üssü, Richter ölçeği ve sismikyoğunluk, depremin çevre görüntüsü ve kentsel alanlar üzerindeki etkisi hakkındaki sorulara da yanıt veriyor.
  Eğitim Bakanı Yardımcısı Süleyman el-Hatib; serginin, sanat yaratıcılığı ve aktivitelerini kullanarak, doğru ve ikna edici bilimsel temellere dayanan düşünceleri harekete geçirmeyi, deprem ve doğal afetlerden planlı korunma kültürünü geliştirmeyi başardığını söyledi.
  Çocukların ve öğrencilerin, öğrenim aşamasında, deneyim ve bilgi kazanma gücüne sahip olduklarına işaret eden el-Hatip, bu nedenle bu tip etkinliklerin önem kazandığına dikkat çekti.

  Öte yandan İsviçre’nin Şam Büyükelçisi Martin Ashbachr;”serginin birinci hedefi, doğal afetlerin etki ve şiddetini azaltmak, bilinç ve kültürü arttırarak bu afetlere karşı nasıl davranacağını bilen beşeri potansiyeller yaratmaktır” diyerek İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansının, depreme dayanıklı bina ve tesislerin tasarımı konusunda, Arapçayla yazılı 10 bin broşür hazırlayarak mühendis ve mimarlara dağıtacağını bildirdi.
  Suriye Kızılay Örgütü Sekreteri Abdülrezzak Cebiro ise; son yıllarda, doğal afet ve depremlerden dolayı binlerce insanın öldüğünü, milyonlarca insanında evsiz barksız kaldığını belirterek “bu durum kalkınma süreci ve toplumsal gelişmeyi olumsuz etkilerken doğal afetlerle mücadele mekanizmaları belirleme ihtiyacı doğurdu” diye belirtti.

 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri