Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

defter hangi aşamalardan geçerek bir araç olmuştur Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bir Kitap Hangi Aşamalardan Geçerek Bize Ulaşır kağıt hangi aşamalardan geçerek üretilir Bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Defter hangi aşamalardan geçerek bir araç olmuştur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  DEFTER NASIL YAPILIR ?

  Defter üretimi kağıtlık odun ihtiyacı için ağaç üretimiyle başlar. Bunlara "Endüstriyel Orman" adı verilir. Ağacın kağıda dönüştürülmesi süreci kütüklerin işletmeye taşınması ile başlar. Kütükler "Tromel" adını verdiğimiz çok büyük ve yatık silindirlere koyulurlar. Burada kütükler devamlı yuvarlanarak birbirlerine sürtünmeleri sonucu kabukları ayrıştırılır. Kabukları ayrıştırılmış kütükler konveyörler aracılığıyla yongalama makinasında parçalanarak yongalara ayrılır.


  Bu aşamada yongalar suyla birlikte pişirici ünitesinde pişirilerek içinde bulunan kimyasallar ile selüloz lifleri birbirinden ayrıştırılır. Elde edilen kraft hamuru beyazlama işlemlerine tabi tutulur. İçinde bulunan sular süzdürülerek, kurutma ünitelerinde kurutulur ve selüloz tabakası haline getirilir. Üretim cinsine göre "Hamur Hazırlama Reçetesi" hazırlanır.


  Bu reçete hazırlanan selüloz harmanı konveyöre yüklenir. Yüklenen selülozlar pulper'e (hamur kazanına) alınır ve 15-20 dk. suyla hamur kazanında hamur haline getirilir. Hamur kazanında oluşan hamur öğütülür. Öğütülen hamur depolama tanıklarına alınır.


  Buradaki hamur temizlenerek içerisindeki yabancı maddeler alınır. Kağıt oluşumu için gerekli dolgu maddeleri ve kimyasallar eklenir ve hamur kasasına pompalanır. Elek üzerine alınan hamurdaki sular sıyırıcılar ve vakum ile alınır. Safiha halindeki hamur vakum vasıtasıyla pres kısmına alınır. Safiha preslenerek içindeki bir miktar su alınarak kalınlığı ayarlanır.


  Safiha halindeki hamurun geri kalan suyu, kurutma silindirlerinde suyun buharlaşmasıyla kağıt haline dönüşür. Kuruyan kağıt tamponlara sarılarak kesime hazır hale getirilir. Bobinler defter üretim hattına getirilerek makinelere takılır. Defterin cinsine göre bobinlerin kare ya da düz çizgileri çizilir.


  Defterin yaprak sayısına göre üst üste getirilen tabakaların üzerine kapak koyularak birleştirilir. İkiye katlanan tabakalar yanlarından kesimler yapılarak rutüşlanır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Bayağı kolaymış
  bahsettiniz şekilde kağıt üretibilen bir firma ülkemizde malesef yok


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri