Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ülkemizin mutluluğu için neler yapmalıyız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Göz sağlığını korumak için neler yapmalıyız Kişisel bakım için neler yapmalıyız ülkemizin çölleşmemesi için neler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ülkemizin mutluluğu için neler yapmalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bu habere bakakarak bir fikir edinebilirsiniz

  İşte Türkiye'nin mutluluk sırrı

  Türkiye genelinde yapılan araştırmanın sonuçları.

  Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre insanlar borcu olsa da, daha ucuz ürünler satın alsa da geleceğe umutla bakıyor. Kadınlar erkeklere göre daha mutlu. Mutluluğun kaynağı ise aile…

  Türkiye İstatistik Kurumunun (TİK) 3 bin 440 hane halkında bulunan 18 ve yukarı yaştaki 7 bin 27 bireyle gerçekleştirdiği anket çarpıcı sonuçları ortaya koydu. 2018 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırma-sı’na göre bireylerin yüzde 61,2si kendini mutlu, yüzde 10,7si de mutsuz olarak ifade etti. 2009da bu oranlar sırasıyla yüzde 54,3 ve yüzde 14,6 düzeyindeydi. Kadınların erkeklere göre daha mutlu olduğu görüldü.

  Halk ucuz ürüne yöneldi

  Kadınlarda mutluluk oranı yüzde 62,7, erkeklerde ise yüzde 59,6. Son bir yıldaki ekonomik gelişmelerin bireyler üzerindeki etkisine göre ise halkın yüzde 54,2si daha ucuz ürün tüketmeye başladı. Vatandaşların yüzde 33,8i bu süreçte borçlandığını, yüzde 21,7si gelirinin azaldığını belirtti. Araştırmaya göre, 2018 yılında mutlu bireylerin oranında olduğu gibi umutlularda da artış gözlendi. Vatandaşların yüzde 72,8i kendi geleceklerinden umutlu olduğunu belirtti. Bu oran, bir önceki yıl yüzde 65,5ti.
  Eğitim düzeyi arttıkça mutluluk düzeyinde de artış gözlendi. 2018da ilkokul mezunlarında mutluluk oranı yüzde 60,5 oldu, yüksekokul/üniversite mezunlarında ise bu oran yüzde 67,7ye kadar yükseldi. Evli bireylerin de evli olmayanlara göre daha mutlu olduğu dikkati çekti. Evlilerin yüzde 63,7si, evli olmayanların ise yüzde 53,5i kendisini mutlu olarak tanımladı.

  Aile ve sağlık ilk sırada

  Bireylere mutluluk kaynakları sorulduğunda aile ve sağlık ilk sırayı aldı. Mutluluğun kaynağı olan kişi sorulduğunda, bireylerin yüzde 70,9u aile, yüzde 13,2si çocuklar, yüzde 7,5i eş, yüzde 3,1 anne/baba dedi. Katılımcıların yalnız yüzde 1,9u kendisini mutluluk kaynağı olarak gördüğünü söyledi.
  Mutluluk kaynağı olan değerlerin başında yüzde 71,2 ile sağlıkbaşı çekti. Bireylerin yüzde 13ü sevgi, yüzde 6,9u başarı, yüzde 4,6sı parayı mutluluk değeri olarak betimledi.

  Yüzde 21.7sinin geliri azaldı

  Araştırmada, son 1 yıldaki ekonomik gelişmelerin bireyler üzerindeki etkisi de ölçüldü. Bireylerin yüzde 54,2si daha ucuz ürün tüketmeye başladığını belirtti. Yüzde 33,8i borçlandığını, yüzde 21,7si gelirinin azaldığını, yüzde 24,5i tasarruflarında düşüş meydana geldiği ni söyledi.
  Yüzde 22,7si de eğlence ve tatil masraflarını kıstığını dile getirdi. Bireylerin yüzde 22si de borcunu ödediğini, yüzde 13,1i gelirinin arttığını bildirdi. Bu oranlarda da önceki yıla göre iyileşme gözlendi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. ülkemizin başarısı için ne yapmalı ?

  üretim

  Çalışmak çalışmak , nereye kadar? Böyle bir tavır içindeyseniz hemen kendinizi bir sirkeleyin! Neden mi? Nedeni gayet açık ve net. Çünkü ülkemizdeki ekonominin düzelmesi ve bizim alım gücümüzün artması için devamlı çalışmamız lazım. Devamlı tüketici olmayalım. Birazda üretici olalım, üretelim üretelim. Ülkemizi hepimiz çok seviyoruz hiç bir şüphemiz yok ama peki bu ülkeyi neden kalkındırmıyoruz? Hep tüket tüket nereye kadar? Yeni nesil dediğimiz nesil. Birde onların tarafından bakalım olaya!! Okula gidiyorlar ama neden gittikleri mantığını onlara veremiyorlar aileler. Yani bizler!! Öğrenci okulu bir eğlence aracı olarak görüyor. Öğretmenlerine yapılan davranışlar değişmiş!! Şöyle bir tavır içindeler "amannn okuyupta ne olacak ne çalışacağım yaaa babamın annemin parası yeter bana" böyle bir düşünceye sahip çocuk bu ülkeye hayırlı bir evlat olur mu? demekki herşey aile yapısı düzeninde ortaya çıkıyor. ekonomistler bir çok konuda bize akıl vermeye çalışıyor avrupaya uyalım avrupa ekononmisine uyalım? evet uyalım, uyalım uymasınada peki kendi içimizdeki tembelliği nasıl bitirmeliyiz?? Buna bir sonuca bağlamamız lazım. Kendime baktığımda bende bu ülkeye yarar sağlamadığımı düşünüyorum. Bende çünkü çok tüketiyorum, lüksse kaçıyorum, gereksiz yere zamanımı öldürüyorum. Bütün millet olarak şunu diyorsak " NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" o zaman bu ülkeyi hepimiz bielikte ve altını çizerek ifade ediyorum ÜRETEREK başaracağımızı unutmayalım... 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri