Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

teknolojinin özellikleri nedir , teknolojinin özellikleri nelerdirbu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Teknolojinin Aydınlatma Araçlarının Gelişimine Katkısı Nedir Kısaca Teknolojinin Bu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  teknolojinin özellikleri nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  INFRARED TEKNOLOJİNİN ÖZELLİKLERİ


  Baş ağrısı, koku yapmaz, havanın kalitesini bozmaz, zehirlenme riski yoktur, rutubeti önler, hijyenik bir ortam oluşturur, yorgunluğu alır.  BAŞ AĞRISI YAPMAZ
  Baş ağrısının bilinen birçok sebebi vardır. Bunlardan biri de kandaki oksijen miktarının azlığıdır. Kandaki oksijen miktarının azlığı da ortamdaki soluduğumuz havanın oksijen bakımından fakir olmasına bağlıdır. Böyle durumlarda beyinin gönderdiği uyarı sinyalleri baş ağrısına sebep olur.

  Herhangi bir ısıtma sistemi yanma sırasında oksijen kullanıyor ve ortamın havalandırması yeterli değil ise havadaki oksijen oranı düşecektir. Dolayısıyla bu ortamda bulunan insanlar baş ağrısı problemi ile karşılaşacaklardır.

  Işıkla Isıtma Sistemi, ısıtmayı yanma olmadan, dolayısı ile oksijen kullanmadan yaptığı için baş ağrısı yapmaz.

  KOKU YAPMAZ
  Klasik ısıtma sistemleri veya soba kullanılarak ısıtılmaya çalışılan kapalı mekanlarda havadaki toz, mikroorganizma veya partiküllerin ısı kaynağına değdiğinde yanmasından kaynaklanan bir koku mevcuttur. Çünkü bu sistemler havayı ısıtmaktadır. Isınan hava moleküllerinin yer değiştirmesi sırasında, mekanda bir sirkülasyon oluşmakta, bu sirkülasyon da mekandaki gözle görülemeyen toz ve partiküllerin havalanmasına sebep olmaktadır. Bu toz ve partiküller ısı kaynağına yaklaştığında ve değdiğinde yanıp kavrularak ortamda istenmeyen kokulara yol açmaktadır.

  Işıkla Isıtma Sistemi, ısıtma için havayı aracı olarak kullanmadığından ortamda sirkülasyon oluşturmaz dolayısıyla toz, partikül hareketlenmesine sebep olmadığı için de bunların yanmasından doğan kokuyla Işıkla Isıtma Sistemi ile ısıtılan bir mekanda karşılaşılmaz.

  HAVANIN KALİTESİNİ BOZMAZ
  Işıkla Isıtma Sistemi'nin oksijen kullanmama ve koku yapmama özelliğinin yanı sıra diğer bir artısı da kullanıldığı ortamın hava kalitesini bozmamasıdır. Konvansiyonel ısıtma sistemleri yani katı yakıt sobası, kalorifer peteği veya yağlı radyatör gibi ısıtıcıların kullanıldığı mekanlarda hava ısıtıldığı için bir sirkülasyon oluşmaktadır. Hava sirkülasyonu sonucu ortamdaki hareketsiz toz ve partiküller hareketlenmekte ve hava yoluyla teneffüs edilmektedir.

  Havada bulunan bu toz ve partiküller havanın kalitesini bozmakta ve bu kalitesiz havanın teneffüs edilmesiyle solunum yolu rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır.

  Işıkla Isıtma Sistemi, mekanda hava akıntısına sebebiyet vermeyip,ortamdaki hareketsiz toz ve partikülleri havaya kaldırmadığı için havanın kalitesini bozmaz.

  ZEHİRLENME RİSKİ YOKTUR
  Zehirlenme; sindirim ve solunum yoluyla olmak üzere 2 şekilde oluşmakta ve solunum yoluyla zehirlenmeye de solunan havadaki zehirli gazlar olmaktadır.

  Katı yakıt sobaları tam yanmayı sağlayamama gibi sebeplerden dolayı CO (Karbonmonoksit) gazı zehirlenmesine, LPG'li ısıtıcılar da ortamdaki oksijenin azlığından dolayı yanmayı sağlayamayıp ortama direkt LPG çıkışı yaparak zehirlenmelere sebep olabilmektedir.

  Işıkla Isıtma Sistemi, ısıtma için yanma işlemine ve dolayısıyla da O2'ye ihtiyaç duymamasından ve kullanıldığı enerji temiz bir enerji olan elektrik enerjisi olmasından dolayı çalışması sırasında zehirli gaz çıkarmaz ve zehirlenme riski yoktur.

  RUTUBETİ ÖNLER
  Rutubet veya nem havadaki su buharının belirli bir oranın üzerinde olma durumudur. Nemli ortamlarda rutubet kokusu diye tabir edilen bir koku mevcuttur. Aslında su oranının fazlalığından kaynaklanan nemli ortamda, sudan dolayı bir koku yoktur. Bu koku, nemli ortamda yaşayan ve üreyen, gözle görülemeyen bakteri ve mikroorganizmaların atıklarından kaynaklanmaktadır.

  Rutubetli ortamlara genellikle bodrum katlarda rastlanır. Bunun sebebi de bodrum katların yer seviyesinin altında kalması ve yetersiz izolasyonudur. Bu gibi nemli ortamlar insan sağlığını olumsuz etkiler. Hem havadaki su buharı fazlalığından dolayı solunum problemleri oluşur.Ayrıca zararlı mikroorganizmaların olumsuz etkilerinden dolayı vücut sürekli savunma halindedir ve enerjinin çoğunu bu zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan korunmak için harcar. Bu gibi yerlerde yaşayan insanlar genellikle yorgun ve halsiz kalırlar.

  Işıkla Isıtma Sistemi, rutubetli ortamlarda, hem verimli bir mekan ısıtıcısı olarak hem de zararlı mikroorganizmaların üremesini ve gelişmesini engelleyerek sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlar.

  HİJYEN VE SAĞLIKLI BİR ORTAM OLUŞTURUR
  Diğer bölümlerde sayılan; baş ağrısı ve koku yapmaması, havanın kalitesini bozmaması ve rutubeti önleme, mikroorganizmaların üremesini engelleme özelliklerinden dolayı Işıkla Isıtma Sistemi, hijyenik ve sağlıklı bir ortam oluşturur.

  Mikroorganizmalar karanlık ve rutubetli ortamda kolay ürerler ve yaşarlar. Işıkla Isıtma Sistemi ve dolayısıyla ınfrared ışıkları buna imkan vermez. Burada "güneş giren eve doktor girmez" atasözünü Işıkla Isıtma Sistemi'ne uyarlamak mümkündür.


  YORGUNLUĞU ALIR
  Işıkla Isıtma Sistemi'nin diğer sistemlerde rastlanamayacak bir artısı da insanın yorgunluğunu almasıdır. Cilt kanseri tedavisinde kullanılmakta olan ınfrared sistem ışınları, vücudu derinlemesine ısıtarak hücre içi metabolizmayı aktive etmektedir.

  Bir diğer özelliği de D vitamininin sentezlenmesine yardımcı olmasıdır. A, B, C gibi diğer vitaminler besin yoluyla alınırken D vitamini hücre içinde yapılır. Vücut aldığı diğer vitaminleri güneş ışınlarıyla sentezleyerek D vitamini oluşturur.  TAŞINABİLİR VE MONTAJI KOLAYDIR
  Işıkla Isıtma Sistemi Oxima taşınabilir ve montajının kolay olması büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle montajın kolay olması ürünün ilk kullanım ve değişikliği sırasında usta veya işçilik gerektirmemektedir. Taşınabilirliği ise mekan değişikliği sırasında ürünün de yer değiştirmesi kolaylığını sağlamaktadır.

  Gerek evlerde gerekse işyerlerinde kiracılar, ısıtma sistemi olmadığı durumlarda sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mülk sahibinin ısıtma sistemi yatırımını üstlenmediği durumlarda kiracı zorlanmakta, sistemi söküp yeni taşınacağı yere kurma imkanı genelde güç olduğu için ısınma işi geçiştirilmektedir. Bu da gerek işletme müşterisini ve gerek ev kiracılarını zor durumda bırakmaktadır.

  Işıkla Isıtma Sistemi'nin kolay monte özelliği ve taşınma sırasında rahatça sökülüp yeni mekana tekrar montaj edilebilmesi kiracılara büyük avantajlar sağlamaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri