Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

çin'in yönetim şekli nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Lübnanın Yönetim Şekli Nedir, Lübnanın Yönetim Biçimi İranın Yönetim Şekli, İran Yönetim Şekli nedir Bulgaristan'ın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  çin'in yönetim şekli

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  çin'in yönetim şekli

  Resmi adı : Çin halk Cumhuriyeti

  Nüfus : 1 milyar 255 milyon 91 bin

  Yüzölçümü : 9.396.960 km2

  Yönetim şekli : GelenekselSosyalist Cumhuriyet

  Din : Geleneksel dinler (%20), Budizm (½6), İslamiyet (½2)

  Dil : Çince

  Başkent : Pekin

  Para birimi : Yuan

  Önemli Kentler : Sanghay,Tiencin, Mukden, Vuhan, Kanton

  Saat farkı : 6 saat ileri

  Uçuş süresi : 14 saat

  Dört mevsimi ülkenin çeşitli bölgelerinde görebilirsiniz. Güney bölgesinde yarı-tropikal iklim görülür. Yağmur yıl boyunca zaman zaman yağar. Yazlar uzun, nemli ve sıcak olur. Kışlar ise kısa ve ülkenin kuzey ve orta bölgelerine oranla daha ılımandır. Kuzey ve orta bölgelerinde kışlar son derece soğuk olur.  Doğu Asya, Doğu Çin Denizi, Kore Körfezi, Sarı Deniz ve Güney Çin denizi kıyısında, Kuzey Kore ve Vietnam arasında yer almaktadır. Dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi Çin’in yaklaşık dörtbin yıl öncesine uzanan bir kültürel geçmişi vardır.

  Dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi Çin'in yaklaşık dört bin yıl geriye uzanan bir kültürel geçmişi var. Günümüz medeniyetinin temel taşlarını oluşturankağıt, barut, pusula gibi pek çok buluşun kökenleri Çin'e dayanıyor.

  Komünist yönetimin etkisiyle bir süre ekonomik açıdan duraklama yaşayan ülke son yıllarda dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden biri haline gelmeye başladı. Çin'in bölgede nüfuzu da askeri alandan çok ekonomi üzerinde kendisini hissettiriyor.

  Binlerce yıl süren hanedanlar ardından 20. yüzyılın başında cumhuriyet yönetimine geçen Çin'de 1949'da, Komünist Parti ve Mao Zedong öncülüğünde Çin Halk Cumhuriyeti ilan edildi. Bu tarihe kadar ülkeyi yöneten Çan Kay-Şek'in yönetimden isimlerle Tayvan'a kaçması, günümüzde hala süren Tayvan sorunun da başlangıcı oldu.

  Uzun yıllar kapalı bir ekonomi yapısı gösteren Çin, 1980'lerin başlarında, kollektif tarım uygulamasını durdurdu ve özel teşebbüse yeniden izin verdi. Şu anda Çin dünyanın en büyük ihracatçılarından ve rekor düzeylerde dış yatırım çekiyor. Son yıllarda büyüyen ekonomisiyle dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan Çin, çok yüksek seviyedeki ihracatı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yatırımcıların tüm dünyadan akın akın Çin'e gitmeleri çin'ce bilen insan ihtiyacını had safhaya çıkarmıştır.

  Çin, dünyanın en büyük ekonomilerinden. Çince kariyerinizin en büyük yatırımı olabilir. Kariyerinde ilerlemek isteyen ithalat - ihracat firmalarında çalışanlar ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Çince, iki buçuk yıl içerisinde rahat konuşabilecek seviyede öğretilebiliyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri