Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ramazan ayının diğer aylardan farkı nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan Ayını Diğer Aylardan Farklı Kılan Özellikler Nelerdir Kısaca Ramazan ayında diğer aylardan farklı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ramazan ayının diğer aylardan farkı nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  RAMAZAN AYININ DİĞER AYLARDAN FARKI

  Akşama kadar oruç tutup, dilinize, elinize, belinize sahip oldunuz iftar yaparken birbirini seven aşıkların birleşmesi gibi bir heyecan duyabiliyor muyuz? İşte önemli olan mesele bu.
  Oruç tutuyoruz, iftar yapıyoruz, iftar yaptığımız anda bizim soframızda bulunanların bazı insanların sofralarında bulunup bulunmadığını düşünebiliyor muyuz? işte asıl mesele burada.
  Oruç tutuyoruz, namazlarımızı daha itinalı bir şekilde cemaatle kılmaya özen gösteriyoruz, he kıldığımız namazımızı en son namazımızmış gibi kıldığımızda gönlümüzde bir ferahlık hissedebiliyor muyuz? İşte en önemli mesele bu.
  Yatsı namazından sonra teravih namazını kılmak için içimizde bir özlem ve kıldıktan sonra çok büyük bir mutluluk hissedebiliyorsak, Ramazan ayının bereketi bizlere geliyor demek ki diye düşünebiliriz. Bunu düşünebilmek ve o tadı, o lezzeti alabilmek çok önemli.
  Oruç tutarken bütün gaflet perdelerini yırtabiliyor muyuz? İşte en önemli mesele bu.
  Oruç tutarken yardımlaşmanın zevkini alabiliyor muyuz, asıl meselelerden birisi de bu. Yaptığımız yardımın sonucunda yardım yapılan gibi sevinebiliyorsak mesele kendiliğinden hallolmuş demektir. Madalya alma yolunda mesafe kat etmişiz demektir.
  İçinde bulunduğumuz yaşın gereklerini yerine getirme yolunda özellikle Ramazan ayı içinde daha önce yapmış olduğumuz ibadetlere göre bir farklılık hissediliyorsa mesele kökünden hallolmuş demektir. Sevinç madalyasını görebileceğimizi hissedebiliriz artık.
  Ramazan ayı boyunca üstadımızın:" Güzel gören güzel düşünür; güzel düşünen hayatından lezzet alır." sözünü hatırlayabiliyorsak mesele çözülmüş demektir.
  Ramazan ayı boyunca çocuklarımıza Ramazan ayının önemini anlatabiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı boyunca Peygamber Efendimizin sünneti seniyyesi üzerine yaşayabilmek için çaba ve gayret gösterebiliyor muyuz, işte en önemli mesele bu.
  Ramazan ayı boyunca, geçen seneden bu seneye erişemeyenleri düşünerek hayatımızı sürdürebiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı boyunca fakiri, fukarayı, yoksulu, garibi, öksüzü ve yetimi düşünerek hayatımızı sürdürmeye çalışıyorsak ne mutlu bizlere.
  Peygamber Efendimizin:
  "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir." Hadis-i şerifini anlayarak ve yaşayarak hayatımızı sürdürebiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayının diğer ayların bir sultanı olduğunu düşünerek ibadetimizi, taatımızı ve yardımlarımızı büyük bir özenle yapabiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı boyunca temsil ve tebliğ görevlerini de ihmal etmeden hayatımızı sürdürebiliyorsak ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı boyunca gözlerimizi harama kapatmayı, harama bakmamayı büyük bir heyecanla azmettikse ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı boyunca dilimizi kötü sözlerden, gıybetten koruyabilme yolunda mesafe kat etmeye kendi kendimize söz verdiksek ne mutlu bizlere.
  Ramazan ayı b oyunca gıybet ve dedikodudan uzak kalacağımıza kendi kendimize söz verdiysek ne mutlu bizlere.

  EĞİTİMCİ-ŞAİR-YAZAR
  ŞABAN KORKMAZ
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri