Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

organik atıkların çürümesi doğal sistem için neden önemlidir bu konuda bilgi verebilirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın organik atıkların değerlendirilmesi Organik atıkların geri dönüşümü Diş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  organik atıkların çürümesi doğal sistem için neden önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlıklı Yaşam ve Organik Ürünler Yetiştirmek için Kompost Kullanın


  Ziraat Mühendisi Burcu Bayramoğlu kompostu ve kompostun saksılarda ya da bahçenizde sağlıklı beslenme için nasıl kullanılabileceğini yazdı. Yazısında şu soruların cevaplarını bulabileceksiniz:
  ■Kompost nedir?
  ■Kompostun faydaları nelerdir, neden kompost?
  ■Evde nasıl kompost yapabilirsiniz?
  ■Kompost hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir?
  ■Bahçenizde kompost yapımı anlatan bir video

  Bugünlerde bilinçli ev hanımları kendi organik meyve ve sebzelerini yetiştirerek sağlıklı yaşama destek oluyorlar. Hem de çok moda olan yeni bir yöntemle: Kompost kullanarak. Sebze ve meyvelerin kalitesini arttırmak, toprağı organik madde ile zenginleştirmek için evlerinde kendi kompostlarını üretiyorlar. Siz de evde çöplerden kompost yapıp kendi bahçenizde ya da saksılarınızda sağlıklı ve organik ürünler yetiştirebilir ve doğanın o mucizevî dönüşümüne yardımcı olabilirsiniz.


  Kompost Nedir?

  Organik madde içeriği zengin bir ürün elde etmek için organik atıkların doğal yolla çürümesi işlemine kompostlaştırma prosesi deniliyor. Bu süreç sonucunda elde edilen ürüne de kompost ismi veriliyor.

  İnsanlar bunu her ne kadar yeni bir teknoloji olarak görseler de kompostun tarihçesi 18.-19. yüzyıla kadar uzanmaktadır ancak daha sonra kimyasal gübrelerin geliştirilmesi, sanayileşme gibi değişimlerden sonra kompost popülaritesini kaybetmiştir. Şimdilerde ise çevre bilincinin gelişmesi ile kompost tekrar popülerleşiyor.


  Kompost kovası

  Kompostun Faydaları
  ■Bahçenizde kullandığınız kimyasal gübre miktarını azaltabilirsiniz. Kimyasal gübre kullanımı önce toprağa, topraktan da insanlara zarar verebilmektedir. Kompost kullanarak bu hasarları en aza indirmiş olursunuz.
  ■Organik madde açısından daha zengin bir gübre kullandığınız için toprağınızın yapısını iyileştirirsiniz; böylece daha yumuşak ve su tutan gevşek bünyeli toprağa kavuşursunuz.
  ■Gelecek nesillerden emanet olarak aldığımız çevreyi kirletmemiş, atıklarınızı değerlendirmiş olursunuz.

  Sonuç olarak, kompost, insanlar ve dünya için mucizevî bir dönüşümdür çünkü kompost sayesinde önce evinizdeki artıkları değerlendirerek bir dönüşüm sağlıyorsunuz. Daha sonra ise dünyanın dönüşümüne yardımcı oluyorsunuz. Bunun için de herhangi bir para ödemiyorsunuz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri