Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

gebe likte vajinal akıntıların sebepleri nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hamilelikte vajinal akıntıların sebebleri Gebelikte Tekrarlayan Düşükler Gebelikte Tekrarlayan Düşüklerin Nedenleri Düşüklerin seb
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Gebelikte Vajinal Akıntıların Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Gebelikte Vajinal Akıntı - Gebelikte Vajinal Akıntı Nedenleri

  Gebelik hormonları vaginanın içindeki florada dengeyi bozup hamilelikte akıntı miktarını arttırırlar.

  • * Lökore ismi verilen bu gebelikte akıntı durumu bazen renksiz,genellikle süt kıvamında ve hafif kokuludur ve hamilelikte normaldir.Gebeliğin ileriki aylarında bu akıntı daha da artar ve rengi koyulaşır.Hamilelikte fizyolojik akıntı olarak değerlendirilmelidir.

   * Bu akıntının rengi değişiyorsa,kokusu artıyor ise, kaşıntı ve yanma eşlik ediyor ise enfeksiyon var demektir. Doktorunuzu bilgilendiriniz.

   * Gebelikte kanlı akıntı, anormal hamilelikte kahverengi akıntı önemlidir ve doktorunuza başvurmanızı gerektirir. Hamilelik ile ilgili bir soun olabileceği unutulmamalıdır.Gebelikte kahverengi akıntı, aknlı vajinal akıntı bir sorunun ön habercisi olabilir, ihmal edilmemelidir.

   * Gebelikte vücut direncinin düşmesi ve vajina içindeki ph dengesinin hormonlara bağlı değişmesi sonucu mantar enfeksiyonları (candida) sık görülür.Peynirimsi, beyaz görünümde,yapışkan, kaşıntının ve huzursuzluk hissinin eşlik ettiği akıntı var ise mantar olmuşsunuz demektir.Doktorunuz gebelikte kullanabilen bazı fitiller ve kremler ile tedavi edecektir.Fakat maalesef mantar inatçı olabilir ve tekrar tedavisi gerekir.Doğumdan önce mantarınız var ise mutlaka tedavi olun, aksi takdirde doğum sırasında çocuğunuza geçip ağzında mantar hastalığı (pamukçuk) sebep olabilir ve doğum kesisinin (epizyotomi) iyileşmesini geciktirebilir.

   * Doktorunuz cinsel ilişki ile geçen bir enfeksiyon tespit ederse eşiniz ile birlikte tedavi olun ve mutlaka daha sonraki cinsel birlikteliklerinizde prezervatif kullanın.

   * Gebeliğin ilerleyen aylarında vajinal akıntı suların erken gelmesiyle karışabilir.Akıntı miktarındaki ani artış ve yapısındaki ani değişiklik olur ise doktorunuza başvurun.

   *Hamilelikte vajinal akıntı ve enfeksiyonlardan korunmak için Sadece pamuklu iç çamaşırı kullanın.Günde en az 2 kez değiştirin. Çamaşırlarınızı tercihen deterjanla değil sabun tozu ile yıkayın ve mutlaka kızgın ütü ile ütüleyin. Çalışıyorsanız ve iş yerinizde bu akıntı sizi rahatsız ediyorsa hijyenik günlük ped kullanın.Kesinlikle tampon kullanamayın!Ciddi enfeksiyonlara sebep olabilirsiniz. üCinsel organınızı kesinlikle sabun ile yıkamayın,deodorant ve pudra kullanmayın.Özel,genital bölge için üretilmiş şampuanlar kullanın.Gebelik esnasında vajinanın içini de suyla kesinlikle yıkamayın!! Aşırı şekerli gıda tüketmeyin,mantar oluşumunu arttırır. Cinsel birlikteliklerinizde prezervatif kullanın.Prezervatiflerin esans ve değişik kimyasal maddeler içerenlerini değil basit olanlarını tercih edin. Enfeksiyon veya suyun erken gelmesi ile ilgili en küçük bir şüphenizde doktorunuza başvurun!
  ALINTIDIR 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. fikriye

  bu hallerime hiçanlam veremiyorum ki zaten neden kız oldum ki ben yahu, keşke erkek olsaymışım oh ne rahat hiç kan dertleri yok yaw


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri