Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Telefon u bulan bilim adamının hayatı Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aşıyı bulan bilim adamları atomu bulan bilim adamlarının isimleri atomu bulan bilim adamları Bilim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 53      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Telefonu bulan bilim adamının hayatı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Graham Bell, Alexander Graham Bell'in Hayatı (Telefonu Bulan Adam)

  Alexander Graham Bell

  Alexander Graham Bell (3 Mart 1847 – 2 Ağustos 1922) İskoçya asıllı ABD'li bilimadamı mucit ve sanayici. Telefonu icat eden kişi olarak tanınır.
  Telefonun patentini 7 Mart 1876'da aldı. İlk telefon şirketi olan Bell Telefon Şirketini 1877'de kurdu. Bell Telefon Şirketi bugün ABD'nin en büyük şirketlerinden biridir. Ayrıca kendi geliştirdiği fonograf için bir hava araçları için beş hidrouçaklar için dört ve selenyum piller için de iki patenti vardır.

  Telefonun mucidi. Babası kendini sağır ve dilsiz insanların sorunlarıyla uğraşmaya kendini adamıştı. Bu nedenle Bell küçük yaştan itibaren daha sonradan çok işine yarayacak olan ses bilgisi konusunda epey bilgiye sahip oldu. Bell de kendini sağır öğrencilerin dolaylı olarak da olsa seslerin dünyasını kavramaları ve yaşamalarına adadı ve ilk olarak Boston'daki Sağır ve Dilsizler Okulunda çalışmaya başladı. Bell telgraf şirketlerinin çıkmazı olan bir hat üzerinde aynı anda yalnızca tek bir mesajın iletilmesi sorununa çözüm arayacak çalışmaya başlamıştı. Başlangıçta çoklu bir telgraf geliştirmeyi istiyordu.
  Bell ses tellerinin ve kulak zarının titreşimlerinden yola çıkarak insan sesindeki frekansı elde ederek bunları elektrik sinyali biçiminde bir telden iletmenin olanaklı olup olmadığını araştırıyordu. Bunun için de diyafram adı verilen bir aletle yapay bir kulak zarı yaratmanın gerekli olduğu sonucuna vardı. Diyafram hem konuşma sesiyle titreşim oluşturabilecek hem de elektrik akımı yaratan küçük değişikliklerabilecek kadar ince bir tabakaydı. Tam ortasına da diyafram hareket ettikçe hareket eden bir manyetik zar yerleştirdi.

  Ses titreşimleriyle oluşan değişiklikler alıcı merkeze ulaştığında alıcının diyaframında titreşime neden olarak sinyalleri yeniden sese çeviriyordu. En değerli patentlerden biri olan telefonun patentini Bell 7 mart 1876'da 29. yaş gününden dört gün sonra aldı. İlk telefon şirketi olan Bell Telefon Şirketi de 1877'de kuruldu. Bell yalnızca telefonun patentini almadı o çok yönlü bir araştırmacı ve mucitti. Kendi geliştirdiği fonograf için bir hava araçları için beş hidrouçaklar için dört ve selenyum piller için de iki patenti vardır.
  Alexander Grahambell Aşırı büyük üç boyutlu kutu uçurtmaları kullanarak insan taşımayı başarmış ve bu çalışmaları sadece denemelerini yaptığı istasyonunda bulunan nehri kıyıdan kıyıya geçmek amaçlı kullanmıştır.. Grahambell kutu uçurtmadan esimlenerek ilk hidrofil botu yaratırken wright kardeşlerin uçak dizaynı çalışmaları 1. Dünya savaşı sonuna kadar devam etmiştir.

  grambell alexander grahambelin hayatı alexander graham graham bell in hayati graham bell hayati alexander grahambel alexander graham bell kimdir grahambell grahambel hayatı graham bellin hayatı graham bell kimdir graham bell grambell hayatı alexander graham bell hayatı alexander graham bell
  Paylaş
  Graham Bell, Alexander Graham Bell'in Hayatı (Telefonu Bulan Adam) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. lolllll

  işime yarıyacak inşallah


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri