Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saygıyla ilgili gazete haberleri , Saygı hakkındagazete haberlerine ihtiyacım var Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çevre konulu gazete haberleri Demokrasi ile ilgili gazete haberleri ışık

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Saygı ile ilgili gazete haberleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Oruç tutan biri sadece orucuna saygı istiyor

  Edirne'nin Keşan ilçesi Müftüsü Süleyman Yeniçeri, Ramazan'da oruç tutan insanların karşısında yemek yemenin çok büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.
  İnançlarının gereğini, dini vecibesini yerine getiren kişiye saygı duymak gerektiğini vurgulayan Yeniçeri, "Oruç tutmuyorsan, o Allah'la kul arasındadır. Ama bunu tüm insanlara ilan etmenin bir manası yok. Gayrimüslim biri saygı gösteriyorsa, benim Müslüman kardeşim de saygı göstermelidir. Oruç tutan biri sadece orucuna saygı istiyor." dedi.

  Yeniçeri, Ramazan'da insan kalbinin huzurlu olduğunu huzurun devam etmesi için oruç ibadetinin tehlikeye düşürecek durumlardan uzak durulması gerektiğini belirterek, orucun; yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durarak tutulduğunu vurguladı. Yasaklardan bir tanesinin çiğnenmesi durumunda orucun bozulduğuna dikkat çeken Yeniçeri, "Oruç bozulsa dahi tutmaya devam edilmeli. Oruç bozuldu diye yemeye devam edilmemeli." uyarısında bulundu. Süleyman Yeniçeri, sözlerine şöyle devam etti: "Oruç kaç gün bozulduysa o kadar gün tutulacaktır. Kişi istemeden bir şey yiyip içerse, bunda kefaret aranmaz. Gününe gün tutulur. Eğer oruç bilerek bozulduysa, bir güne 60 gün tutmak zorundadır kişi."

  RAMAZAN'DA ALKOL İÇMEYEN, DAHA SONRA DA İÇMEYEBİLİR

  Ramazan'ın gelmesiyle birlikte alkol tüketiminde de ciddi bir azalma olduğuna kayıt düşen Süleyman Yeniçeri, "Ramazan nedeniyle alkol bırakıldıysa iyidir. Ramazan, kötü alışkanlıkların bırakılmasına bir sebeptir. İnsan sigarayı bırakmak istiyorsa Ramazan buna bir fırsattır. Ramazan'da oruç tuttuğu için alkol içmeyen biri daha sonra da içmeyebilir." şeklinde konuştu.

  (CİHAN)

  05.08.2018 - 13:39

  ZAMAN 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri