Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnsan niçin özeldir , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ailem Özeldir Etkinlik Cevapları Aileniz Sizin İçin Neden Özeldir Trafikte En Önemli Şey

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden özeldir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İNSAN NEDEN ÖZELDİR?

  Allahû Tealâ nasıl sonsuz hıza sahip ise, ruha da bu yetkiyi vermiştir. Allah, fizik bedenimizi de yetkili kılıp ona sonsuz hız verebilir. Bütün bu yetkiler Allahû Tealâ'dadır.

  Ve biz insanları ten kafeslerinin içinde ve dışında olabileceği, tecelli edebileceği şekilde yaratmıştır. Ruhu bir ten kafesine Allah koymuştur. Ve ona sonsuz hız, devamlı enerji ve kendisine benzerlik vermiştir. İşte bu sebeplerden dolayı ruh Allah'ın yaratmış olduğu çok özel bir mahlûktur. İnsan ruha sahip olduğu için özeldir, bu sebeple eşrefi mahlûkat olarak yaratılmıştır.Allahû Tealâ bu konuda şöyle buyurmaktadır:

  BAKARA-29: Huvellezî halaka lekum mâ fîl ardı cemîan summestevâ iles semâi fe sevvâhunne seb'a semâvât(semâvâtin), ve huve bi kulli şey'in alîm(alîmun).
  O (Allah) ki; yeryüzündeki şeylerin hepsini sizin için yarattı. Sonra (kudret ve iradesiyle) göğe yönelip, onları da yedi (kat) gök olarak düzenledi. O, herşeyi bilen alîmdir.

  CASİYE-13: Ve sahhare lekum mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardı cemîan minh(minhu), inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn(yetefekkerûne).
  Ve göklerde ve yerde olanların hepsini kendinden (bir lütuf olarak) size musahhar (emre amade) kıldı. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden bir kavim için mutlaka âyetler (ibretler) vardır.

  SAD-72: Fe izâ sevveytuhu ve nefahtu fîhi min rûhî fe kaû lehu sâcidîn(sâcidîne).
  Böylece onu sevva ettiğim ve onun içine ruhumdan üflediğim zaman, derhal ona secde ederek yere kapanın!
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri