Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Etnografya Müzesi Nedir Kısaca Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın etnografya müzesi Etnografya Müzesi Resimleri, Etnografya Müzesinden Görüntüler Etnografya müzesi adresi Etnografya müzesi nerededir Etnografya müzesi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Etnografya Müzesi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Etnografya Müzesi Nedir Kısaca Bilgi
  Ankara Etnografya Müzesi Nedir
  Ankara Etnografya Müzesi


  Ankara Etnografya Müzesi Kurtuluş Savaşı'nda cuma namazlarının kılındığı eski adı Namazgâh Tepesi olan yerde kuruldu. Önceleri Arkeoloji Müzesi olarak kullanılması düşünülmüş, sonra Resim Heykel Müzesi olmasına karar verilmiş, açılış töreninden sonra bugünkü işlevine kavuşmuştur.

  Bina, Cumhuriyet dönemi önemli mimarlardından biri, Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından yapılmıştır. Bina Müteahhiti ise Nafiz Bey'dir. Bina dikdörtgen planlı olup, tek kubbelidir. Yapının taş duvarları küfeki taşı ile kaplanmıştır. Alınlık kısmı mermer olup üzerleri oyma süslüdür.

  Binaya 14 basamaklı bir merdivenle çıkılır. Kapıdan girilince kubbe altı holüne ve buradan da iç avlu denilen sütunlu kısma geçilir. Buranın ortasına mermer bir havuz yapılmış, çatı kısmı açık bırakılmıştır. Daha sonra bu iç avlu Atatürk'e geçici kabir olarak ayrıldığında, havuz bahçeye nakledilerek, çatısı kapatılmıştır. İç avlunun etrafında simetrik olarak büyüklü küçüklü salonlar yer almaktadır. İdare kısmı müzeye bitişik olup iki katlıdır.

  Müze önünde at üstünde duran bronz Atatürk Heykeli 1927'de Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından İtalyan sanatkâr Pietro Canonica'ya yaptırılmıştır.

  [IMG]http://img593.imageshack.us/img593/516/********netankaraetnogr.jpg[/IMG] 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  GİYSİLERİN TAKILARIN ESKİ KAHVE VB ŞEYLERİN BULUNDUĞU YERE ETNOGRAFYYA MÜZESİ DENİR.Ankara Etnografya müzesi 18 temmuz 1930 da kurulmuştur. Ve genellikle eskiyi hatırlatır.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri