Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Demokrasiyle ilgili gazete haberleri , Demokrasi hakkında gazete haberleri eklemisiniz sitenize Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Çevre konulu gazete haberleri Saygı ile ilgili gazete haberleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Demokrasi ile ilgili gazete haberleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  AK Parti önünde gergin BDP eylemi


  İSTANBUL - Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup, Şırnak Uludere’de yaşanan ölümleri protesto etmek için AK Parti İstanbul İl binası önünde eylem yaptı. Polisin adeta etten duvar ördüğü il binası karşısında basın açıklaması yapan BDP’li grup, parti yakınlarına siyah çelenk bırakarak olaysız dağıldı. Eylem boyunca grup sık sık terör örgütü elebaşısı lehine sloganlar attı.
  BDP İstanbul İl örgütü üyesi yaklaşık 300 kişilik grup, Uludere’de yaşanan sivil ölümlerini protesto etmek için Sütlüce’de bulunan AK Parti İstanbul İl binası karşısında toplandı. İstanbul emniyeti yaşanabilecek olaylara karşı erken saatlerden itibaren AK Parti il binası çevresi olmak üzere il binasına çıkan tüm sokaklarda TOMA destekli önlem aldı.
  Parti önüne yaklaştırılmayan BDP’li grup, il binasının karşısındaki yeşil alanda toplandı. ‘Kökümüzü kazımaya gücünüz yetmez, yaşatmak için ölmeye hazırız. Katliamı ve katliamcılarını lanetliyoruz’ yazılı pankart açan grup, sık sık terör örgütü elebaşısı lehine sloganlar attı.
  Kürtçe yapılan açıklamanın ardından konuşan BDP İstanbul İl Başkanı Asiye Koçak, 1943 yılında Van’ın Özalp ilçesinde 33 insanın sınır ötesi ticaret yaptığı için kurşuna dizildiğini iddia ederek, “ Yıl 2018 Şırnak Uludere’de 36 Kürt insanı sivil, savunmasız Kürt insanı devlet tarafından katledildi. 88 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Kürtlere yönelik soykırımcı politika, inkarcı asimilasyoncu politikaları herhangi bir değişikliğe uğramadan devam etmektedir. Bu inkarcı politikalara karşı bizler başta Kürt halkı olmak üzere, BDP olmak üzere Kürt halkının bu haklı demokratik mücadelesin kanımız pahasına, canımız pahasına savunacağız ve Kürt halkının insanlığın yanında yer alacağımızı belirtmek istiyoruz.” dedi.
  Tüm bu acılara rağmen sağduyularını yitirmediklerini aktaran Koçak, “Biz halkımızla birlikte acıları içimize gömeceğiz ama en sert ifadelerle her alanda demokratik tepkimizi göstereceğiz. Bu bizim en temel insani hakkımızdır ve görevimizdir. Bize, Kürt halkına yapılan bu katliama tepkisiz kalmamız söyleniyor. Bu ne kadar insanidir. Bu basit bir operasyon kazası değildir. Bilinçli, organizeli, siviller hedef alınarak özellikle Şırnak’ta bu katliamcı politikalar sistemli bir şekilde hayata geçirilmek istenmektedir.” şeklinde konuştu.
  “Biz sadece 3 milyon 5 milyon bir halk değiliz. Biz Ortadoğu’da 40 milyon bir halkız.” diyen Koçak sözlerini şöyle sürdürdü: “Kökümüzü kazımakla bitiremezsiniz. Bizim köklerimiz tarihin çok derinliklerindedir. Sizin hiçbir katliamcı gücün, hiçbir egemen gücün zulmü bu kök kazıma işini başaramayacaktır, beceremeyecektir. Hitler Almanya’da Yahudilerin kökünü kazıyamadı evet özür diledi sonardan Almanya. Ben şuna inanıyorum, yarın Türkiye halkı onurlu bir rejime kavuşacaktır. Ve bu soykırımcı politikalarından dolayı Kürt halkından ve insanlıktan özür dileyecektir.”
  Basın açıklamasının ardından grup bir süre daha slogan attı. Partilileri temsilen il başkanının da aralarında bulunduğu bir grup polisle yapılan görüşmeler sonunda siyah çelenk bırakmak için yolun karşısına geçti. Polis müdürleri grubun il binasının olduğu bölüme girmesine izin vermedi. Bunun üzerine grup temsilcileri siyah çelengi parti binasının dış parmaklıklarına bırakarak olaysız dağıldı.
  (CİHAN)


  BBP Genel Başkanı Destici'den yeni yıl mesajı


  ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yeni yılın Türkiye'nin tüm fertlerine mutluluk, huzur ve refah getirmesini, özellikle de bölgede kan ve gözyaşına boğulan, sömürülen milletlerin kurtuluşuna vesile olmasını, dünyaya barış getirmesini dilediğini söyledi.
  Mustafa Destici, yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı. 2018 yılının hem ülkemiz hem coğrafyamız hem de dünyamız için büyük acılarla geçtiğine vurgu yapan Destici 2018 yılında inşallah bu tür acılar yaşanmaz temennisinde bulundu. Destici sözlerine şöyle devam etti: "Sözde demokrasi, barış ve insanlık havarisi kesilenler uygulamada bütün dünyadaki mazlum milletlere kan ve gözyaşı döktürmektedir. Vatanlarını yağmalamaktan, topraklarını işgal etmekten, zenginliklerini sömürmekten, canlarını almaktan hiçbir zaman çekinmemişlerdir. Adete bir kan emici gibi yer yüzünü kan gölüne çeviriyorlar. Bunlardan kurtuluşun reçetesi bütün dünyadaki mazlum milletlere öncülük edecek Müslüman Türk Birliğinin kurulmasıdır. Bu emperyalist güçlerin Türkiye deki maşası olan PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantıları da ülkemizi kan gölüne çevirme gayreti içindedirler. Bunun için diyorum ki benim ülkemin birinci gündem maddesi terördür. Terör edilene kadar da terör olacaktır. Çünkü terör hem canımıza hem malımıza hemde birliğimize kastetmektedir."

  (CİHAN) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri