Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Demokrasi ne demek sözlük anlamı nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Demokrasi Nedir, Demokrasi Ne Demek Demokrasi Üstünlüğü Ne Demek İnsan Hakları Ve Demokrasi Ne
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Demokrasi Ne Demek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Demokrasi Ne Demek?


  Bu yazıyı okurken aklıma takıldı düşündüm.Demokrasi nedemek yanlış bişey yazmaktan korkarak Türk tarih kurumunun sitesinden kelime anlamına baktım.

  Bakın neymiş anlamı

  Halkın egemenliği temeline dayanan yönetim biçimi, el erki, demokratlık.

  Hemen bunda ne varmış demeyin bunu zaten biliyorduk diye söyleyen kardeşlerimi duyar gibiyim.Demokrasi aynı zamanda herkesi inandıgı gibi kabul edip bütün görüşlere ve inançlara saygı duymak degilmidir.Hepimizn malumu elbirligi ile yetiştirdikleri Türban sorunumuz var.pardon varmış birileri öyle söylüyor.Topluma böyle bi sorun varmı diye baktıgımızda sokaklar Sevgili büyüklerimzi hemen yalanlıyor.Sokaklarda ne bir ayrışma nede bir gerginlik var.Ne türbanlılar ayrlmış kendilerine bir güzergah ayırmış yanlız ordan gidiyorlar nede toplum böyle bir hava içersinde.

  Şimdi soracaksınız sorun nerde diye;

  Sorun baş örtüsünde degil birilerinin beyinlerinin içindeki örtüde onlarda biliyorlar bu yasagın hiç bir haklı dayanagı yok.Ama sahip olduklarını zandettikleri statü ve üstünlügün ellerinden gittigini görünce fereyana başladırlar.Muhafazakar kesimi gericilikle suçlandırdılar.Ama İnançlı bir avuç neferin dünyanın her bahçesinde açılan sevgi temelli Türk okullarının Bulundukları cografyalardaki önemli bilim ödüllerini alması ama bugün demokrasi elden gidiyor diye feryat figan demeç veren yök kontrolündeki üniversilerin Dünya'daki ilk 500 üniversinin arasına girememesi asıl geriilerin kim olduklarını anlamak için bir ip ucu olur sanırım.Demekki iş sadece İnsanların baş örtüleriyle ugraşmakla çözülemiyor.

  Özgürlük ve demokrasi diye ellerinden pankart eksik olmuyor.Ama iş inan. özgürlügüne gelince,iş kılık kıyafet özgürlügüne gelince savundukları özgürlük fikrine hiçde yakışmayacak şekilde bir yasakçı zihniyete dönüşüyor.Hani özgür olacaktık herkes eşit olacaktı...

  Ve son olarakda Demokrasi neydi;demokrasi bir çogunluk rejimidir.Türk kadının %65 başörtülü neden azınlık çogunluga egemen olmaya çalışıyor.Halkın yarısından fazlası bu yasagın yanlış oldugunu dillendiriyor.neden hala insanları tecritle cezalandırıyorsunuz.Ve elinizden bişeylerin gittigini düşündügünüzde o çok dert yandıgınız Darbe için Ordumuzu Kışkırtıyorsunuz.Düne kadar darbeden en fazla siz şikayet ediyordunuz.

  Ne olduda degiştiniz.

  Ben söyliyeyim siz ne demokrasi adına üzüyorsunuz.ne devlet için üzülüyorsunuz.Siz kendi elinizdeki statüko ve üstünlügnüz gidecek diye üzülüyorsunuz.

  Sizde biliyorsunuzki Bu devleti kanı pahasına kuran halk bu devlete zarar vermez.  okudugum haber alttadır.
  Antalya İl Genel Meclisi'nde başörtüsü- şort restleşmesi 10 Nisan 2007


  Vahide YANIK/ANTALYA, (DHA)

  ANTALYA İl Genel Meclisi, geçen şubat ayındaki toplantısında ‘iç tüzük’ hazırlayarak koyduğu üyelerin göreve başlama yeminini, çoğunluğu oluşturan AKP'li üyelerin oyu ile 6 nisan toplantısında toplantılarına kıyafet serbestliği de getirilirken, AKP sözcüsü Ali Yalçınkaya, “Meclise başörtülü de başörtüsüz de girilebilmeli. Bu kararın başörtüsüne geçit gibi algılanmasından gocunmuyoruz” dedi. CHP'li üyelerden İsmet Uysal ise kararı protesto için mayıs ayı toplatılarına şortla geleceğini söyledi. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri