Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ölçü kabı yapımı, ölçü kabı nasıl yapılır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın ölçü kabı ne işe yarar ölçü kabı nerelerde kullanılır Ölçü kabı yapımında kullanılacak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ölçü kabı nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ölçü kabı nasıl yapılır


  Merhaba,
  Sitemiz sürekli yeni tariflerle güncellenmeye devam ediyor. Sizler için yeni tarifleri araştırıyor, deniyor ve fotoğraflayarak beğeninize sunuyoruz. Tariflerimizin başarılı sonuçlar verdiğini sizlerden gelen e-mail ve mesajlardan öğreniyor ve bundan mutluluk duyuyoruz.
  Tariflerimizde size hatasız ölçü vermek için tüm dünyada yemek kitaplarında kullanılan 1/3, 2/3, 1/2 gibi bölümlere ayrılmış 250ml. lik bardak ölçüsünü kullanıyoruz (fotoğraf 1- kırmızı yazılı ölçü bardağı). Tariflerde su bardağı, ufak çay bardağı, kahve fincanı gibi ölçüler bardakların cinsi ve boyutu değişebildiğinden tarif ölçülerini bozmakta ve hatalar oluşturabilmektedir. Bu yüzden sizler için genel ölçüleri fotoğrafladık ve karşılaştırdık.


  Ölçü Kabındaki Değerlerin Su ve Çay Bardağı ile Karşılaştırması
  1 çay bardağı suyu ölçü kabımıza aktardığımızda 1/3 su bardağının biraz daha üzerine çıktı (fotoğraf 2). Yani tam eşit bir ölçü elde etmek için 1 çay bardağını tam olarak doldurmadan 1/3 su bardağı suyu elde etmiş oluruz. Eğer tarifimiz 2/3 su bardağı istiyorsa 2 çay bardağı sıvıyı ölçü olarak kullanabiliriz.
  Daha açıkça:
  1/3 su bardağı=1 çay bardağı yaklaşık değerini verebiliriz.2/3 su bardağı ölçüsünü 250ml.lik bardağa aktardığımızda suyun seviyesi yaklaşık olarak 1 su bardağından iki parmak eksik geldi. (fotoğraf 3)
  Daha açık bir ifade ile:
  2/3 su bardağı = 1 su bardağından 2 parmak eksik. (fotoğraf 3)
  Sonuç olarak eğer sitemizdeki tarifleri kolayca ve hatasız uygulamak istiyorsanız size 1 adet ölçü kabı almanızı tavsiye ederim. Fotoğraftaki gibi cam (özellikle sıvılar için) alabileceğiniz gibi plastik veya metal kaşıklar şeklindede satın alabilirsiniz. Ancak tabiki bu sadece size kolaylık sağlamak ve kesin bir ölçü için gerekli. Yoksa yukarıda açıkladığımız şekilde evdeki bardakları ölçü olarak kullanabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken genel ölçülere sadık kalmak. Örneğin eğer tarifte silme yemek kaşığı un isteniyorsa kaşığı düzleyip ölçmelisiniz. Göz kararı ölçülerden yanaysanız sonucuna da katlanmanız gerekir
  Bu kadar ölçü sohbetinden sonra şimdi yine mutfağa geçme zamanı… Buyrun tariflerimizi dolaşın ve yeni bir tarifi daha repertuarınıza ekleyin.

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri