Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Muharrem ayında oruç nasıl tutulur Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan ayında kaç gün oruç tutulur Rmazan ayında oruç neden tutulur Ramazan ayında neden oruç

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Muharrem ayında oruç nasıl tutulur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Muharrem orucu nasıl tutulur - Muharrem ayında oruç nasıl tutulur

  Hz. Muhammed (s.a.s), Muharrem ayının dokuz, on ve on birinci günleri oruç tutmayı ashabına tavsiye etmişti. Peygamber Efendimiz (s.a.s) buyurur ki:


  "Ramazan orucundan sonra, tutulan oruçların en faziletlisi Allah'a ****** ile şereflendirilen Muharrem ayındaki oruçtur." (Riyazü's-Sâlihin, II/504).

  Diğer hadislerde, Muharrem ayının onuncu gününe rastlayan ve pek çok önemli olayın cereyan ettiği"Aşûra gününde tutulan orucun, bir yıl önce işlenen hata ve günahların bağışlanmasına vesile olacağı müjdelenmiştir." (Riyâzü's-Salihin, II/ 509).

  Hadis-i Şerifte bildirilen oruç Muharrem ayının 9-10-11. günleridir.

  Muharrem ayında tutulan oruç da Ramazan orucu gibi imsak vakti ile başlanıp akşam vakti girene kadar tutulur. Su içmeme şeklinde günlerce beklemek sünnette yoktur ve bidattır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri