Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Gemballa'dan Panamera yorumu Porsche'nin ürettiği ilk dört kapılı gran tourismo olan Panamera , Porsche uzmanı Gemballa'nın hünerli ellerinde geçirdği bir kaç günden sonra çok daha

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gemballa'dan Panamera kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gemballa'dan Panamera yorumu

  Porsche'nin ürettiği ilk dört kapılı gran tourismo olan Panamera, Porsche uzmanı Gemballa'nın hünerli ellerinde geçirdği bir kaç günden sonra çok daha seksi bir otomobil olarak geri dönmüş. bu arada adı da değişerek Mistrale olmuş. Bizce bu isim Panamera'dan çok daha etkileyici bir isim...  Dış kısımda yer alan karbon fiber parçalardan önce özellikle kaput üzerinde bulunan hava girişleri ekstrem bir gücü işaret ediyor. Gemballa, Mistrale'nin gücünün 750 beygire kadar çıkabileceğini söylese de detaylar konusunda henüz bir açıklama yapmadı...

  Ön tampon altında yer alan ince spoyler ile başlayan operasyon az önce de bahsettiğimiz kaput üstünde yer alan hava girişleri ile devam etmiş. İlerleyen zamanlarda yapılacak işlemler ile temiz hava ihtiyacı artacak olan Mistrale bu ekstra girişler sayesinde hiç asla nefes darlığı çekmeyecek.

  Yeniden şekillendirilen kaput ve ön tampon altına yerleştirilen parçalar aynı zamanda Mistrele'nin aerodinamik özelliklerini de arttıracak şekilde tasarlanmış ve Gemballa tesislerinde rüzgar tüneli testlerine tabi tutulmuş.

  Arka tampon ise yeniden tasarlanmış ve bir difüzöre kavuşmuş. Ayrıca yeni tampon üzerinde çift çıkışlı iki adet egzoza yeterli yer açılmış. Göz alıcı bir tasarıma sahip olan Mistrale'de işlemlere klasik 911'leri andıran genişletilmiş ön ve arka çamurluklar ile son verilmiş.

  Gemballa Mistrale, Panamera'ya göre 40 mm daha alçaltılmış. Bunun içinde yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon için tasarlanan bir modül kullanılmış. Bu modül sayesinde süspansiyonun standart sürüş yüksekliği 40 mm daha aşağıya çekilmiş. Daha fazlasına sahip olmak istyenler içinse Gemballa coil over seçeneği sunuyor. Fren sistemi ise önde altı pistonlu kaliper ve 420 mm çapında disklerden, arkalarda ise dört pistonlu kaliperler ve 380 mm çapında disklerden oluşuyor. bu işlemlerden sonra önümüzdeki günde aşırı güce sahip bir Mistrale ile karşılaşacağımıza kesin gözüyle bakabiliriz. Mistrale'de jant olarka 22 inç çapında hafif alaşımlı alümünyum jantlara yer verilmiş.
  Porsche'nin ilk dört kapılı (esasında Panamera beş kapılı bir liftback ama Porsche onu dört kapılı olarak lanse ediyor.) gran tourismosu Panamera'nın gerçek bir Porsche dahisi olan Gemballa'nın dikkatinden kaçmayacağı belliydi. Gerçekten iyi bir iş çıkartan Gemballa ekibinin ilerleyen zamanlarda çok daha iyilerini yapacaklarından hiç şüphemiz yok.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vahi Öz, Kısaca Kimdir, Kısaca Hayatı
 3. Paylaş Facebook Twitter Google


 4. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri