Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kayseri elektrikli araba Kayseri Meslek Lisesi öğrencileri , Elektrikli Araba Kayserili liseli mucitlerden elektrikli araba Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri , danışman öğretmenleriyle birlikte

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrikli Araba Kayseri

  Sponsorlu Bağlantılar
  kayseri elektrikli araba
  Kayseri Meslek Lisesi öğrencileri, Elektrikli Araba
  Kayserili liseli mucitlerden elektrikli araba

  Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, danışman öğretmenleriyle birlikte elektrikle çalışan otomobil üretti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Yerli araç üretin" sözünden sonra harekete geçen elektrik elektronik bölümü öğrencileri, bin 200 TL’ye aldıkları hurda bir otomobili elektrikli arabaya dönüştürmeyi başardı.

  Genç mucitler, ürettikleri elektrikli aracı Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan Mesleki Teknik Eğitim Fuarı’nda sergiledi.

  4 Saatlik Şarjla 200 Km. Yol Gidiyor...

  Yaklaşık 8 bin TL’ye mal olan araç Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, danışman öğretmenleriyle birlikte elektrikle çalışan otomobil üretti. 4 saatlik şarj edilmesi halinde 200 kilometre yol kat edebiliyor.

  Şehir içinde deneme turları yaptıklarını ve sanayiye gittiklerini, fuar alanına da aracı sürerek getirdiklerini kaydeden Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ünal İncegön, yolda kendilerini polisin bile çevirdiğini, ancak ceza yazmadığını söyledi.

  2,5 Beygirlik Motorla Birlikte 120 Kg.’lık Batarya...

  Aracın arka bagaj kısmına 120 kilogramlık batarya, üzerine de 2,5 beygirlik motor koyduklarını belirten İncegön, normalde 125 beygirlik motorun konulabildiğini, ancak kendi imkanlarının 2,5 beygirlik motora yettiğini dile getirdi. 550 vatlık gerilimle 7,5 kilovatlık sürücü hız kontrol ünitesi kullandıklarını aktaran İncegön, aracın 4 saatte şarj olduğunu ve 200 kilometre yol kat edebildiğini vurguladı. Lise 3. Sınıf öğrencisi Mustafa Erkılıç da elektrikli aracın çevre dostu olduğunu söyledi.

  Araç Evdeki Elektrikle Şarj Oluyor...
  Bu araçla gaz, yağ atığı, eksoz emisyonu gibi zararlı maddelerin doğaya bırakılmadığını anlatan Erkılıç, aracın benzin kapağını şarj yeri olarak kullandıklarını ve 220 voltluk ev elektriğiyle şarj edilebildiğini ifade etti.

  Araç Hem Çevreye Duyarlı Hem de Ekonomik

  Elektrik Elektronik Bölümü öğretmeni ve danışma öğretmen Mehmet Şahin de aracı elektrik elektronik, motor, makine ve metal işleri bölümünün desteği ile hazırladıklarını dile getirdi. Aracın çevreye duyarlı olduğunu ve ekonomik olduğunu belirten Şahin, "Petrol ve gazın kısa bir zaman sonra tükeneceğini tüm dünya biliyor. Bu nedenle bu yakıtlara alternatif enerji kaynakları araştırılıyor. Elektrikte bunlarda birisi. Ürettiğimiz elektrikli araçla hem ucuz hem de daha sağlıklı araçlar yapılabileceğini gösterdik." diye konuştu.

  Fuarda İtfaiye Erlerine Yardımcı Araç Olan: Tankfaiye...
  Fuarda elektrikli aracın yanı sıra yangınlarda itfaiye erlerine yardımcı olabilecek robotlar da sergilendi.

  Hürriyet Anadolu Meslek Lisesi Öğrencisi Hüseyin Erdem, ’Tankfaiye’ ismini verdiği robot üretti. Üzerine webcam takılan ve uzaktan kumandayla yönlendirilen robot sayesinde, itfaiye erlerinin giremediği veya girmesinin tehlikeli olduğu yangınlara kolaylıkla müdahale edilebileceğini kaydeden Erdem, özellikle patlama olabilme ihtimali olan yangınlarda kullanılmak üzere tasarlandığını vurguladı.

  Kaynak: trt.net.tr


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elektrikli Ford / Elektrikli Araba Ford / Transit Connect Elektrikli Araba
 3. Elektrikli Araba Nasıl Şarj Edilir,Elektrikli araba şarj etme
 4. Elektrikli Araba Nedir,Elektrikli Araba tam olarak nedir
 5. Elektrikli Araba Kaç Km Gider,Elektrikli araba kaç km hız yapar
 6. Kayseri hakkında bilgi, Kayseri İli İle ilgili Bilgiler, Kayseri Coğrafyası,Kayseri Tarihi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri