Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Renault Fluence Z.E. Fiyatı ve Satış Tarihi Elektrikli Araba Satış Ne Zamanı 01 Mayıs 2018 | Kategori: Elektrikli Araba Fiyatları Bu yazımızda 2018 Eylül ayında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrikli Araba Satış Ne Zaman

  Sponsorlu Bağlantılar

  Renault Fluence Z.E. Fiyatı ve Satış Tarihi
  Elektrikli Araba Satış Ne Zamanı

  01 Mayıs 2018 | Kategori: Elektrikli Araba Fiyatları

  Bu yazımızda 2018 Eylül ayında piyasaya çıkacak olan Renault Fluence Z.E.‘nin test sürüşünü gerçekleştiren EVO Dergi‘den Burak Ertem’in izlenimlerini aktaracağız.

  Burak Ertem’in ağzından;

  “Bu aslında tam bir izlenim sayılmaz. Çünkü sadece 5 km kadar kullanma fırsatı buldum. Ancak bu da bir izlenimdir ve elektrikli otomobilde yaşadığım duyguları size anlatmak istedim. Elektrikli obomobil tecrübem geçtiğimiz aylarda MINI-E ile olmuştu. Ancak o, bagajında bataryalarla dolu iki kişilik ve performanslı bir otomobildi ve bir evin tek otomobili olması imkansızdı. Z.E. serisiyse günlük kullanılabilecek sıradan bir otomobilin elektrikli versiyonu olarak görülebilir. Bir bakıma geleceğin otomobilinin günümüze ışınlanmış hali diyebiliriz onun için. 5 kişilik, bagajı var, evinizdeki prizde dahi şarh edilebiliyor ve en önemlisi herkes satın alabiliyor. Türkiye’de üretilecek olmasını da kesinlikle unutmamak gerekir.

  Lafı fazla uzatmadan Eylül ayında satışına başlanacak bu geleceğin otomobiliyle yaşadıklarımı anlatmaya başlayayım. Öncelikle onun da bir anahtarı olduğunu belirteyim. Kontağa takıyorsunuz ve çeviriyorsunuz. Tek fark, marş dinamosu yok, ses yok. Kontak çevrildiği zaman bir bakıma otomobil çalışıyor diyebiliriz. Göstergede “GO” ibaresi beliriyor ve vitesi D’ye alıyor ve ilerliyorsunuz. Gaz pedalına basma hissi çok garip, motor sesi yok ya… Sanki joystick butonuna basar gibi hissiz bir şekilde hareket ediyor Fluence. Hız göstergesi mevcut, ancak devir olmadığı için devir saati yok, yerini şarjın ne kadar kaldığını gösteren bir kadran almış. Bu gösterge, gaza bastıkça ‘+’ kilowatt değerini gösteriyor. Ayağınızı gazdan çektiğinizdeyse bu değer eksiye düşüyor ki bu otomobilin kompresyona geçtiğini ve aküleri az da olsa şarj ettiğini belirtiyor. Bu arada kompresyon demişken, aynı devirli motosikletler gibi gaz pedalından ayağınızı çektiğinizde ciddi bir yavaşlama söz konusu, dikkat çekmek lazım. Otomobili boşa atmış gibi yolda süzülmek söz konusu değil.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elektrikli Ford / Elektrikli Araba Ford / Transit Connect Elektrikli Araba
 3. Elektrikli Araba Markaları / Elektrikli Araba Markaları hangileridir?
 4. Elektrikli Araba Nasıl Şarj Edilir,Elektrikli araba şarj etme
 5. Elektrikli Araba Nedir,Elektrikli Araba tam olarak nedir
 6. Elektrikli Araba Kaç Km Gider,Elektrikli araba kaç km hız yapar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri